Slumberland PR Provonte si byt, bude se vam lepe spatNejlépe se spí v dobře vyvětrané, tiché a temné místnosti. Jemně provoněná ložnice vám navíc zajistí krásné sny a pomůže rychleji usnout.

S vůní do ložnice to není jen tak. Nesmí být příliš intenzivní, povzbuzující ani těžká. Jinak by místo příjemného ukolébání ke spánku mohla způsobit, že budete jen ležet a koukat do stropu. Z nevhodně zvolené vůně vás také ráno může bolet hlava. Jaké vůně se tedy hodí do ložnice?

  • levandule,
  • heřmánek,
  • růže,
  • dobromysl,

6 tipů, jak provonět ložnici

  1. vonná svíčka

Na výběr je velké množství tvarů, barev a především vůní. Myslete ale na to, že plamen při hoření spotřebovává kyslík, což v místnosti na spaní není ideální. Složení některých levných svíček navíc připomíná chemický koktejl.

  1. vonné tyčinky

Koupíte je v každém obchodě s etnickým zbožím za pár korun. Mají však velmi výraznou a těžkou vůni, ze které mnoho lidí bolí hlava.

Slumberland PR Provonte si byt, bude se vam lepe spat2

  1. aromalampa

Velkou výhodou je, že si můžete určovat intenzitu vůně. Pokud chcete silnější, jednoduše kápnete do vody o pár kapek éterického oleje víc. Na spaní je však vhodnější pouze jemná vůně. V aromalampě také hoří svíčka, proto nezapomeňte po jejím použití vyvětrat.

  1. difuzér

Uvolňuje vůni postupně a bez hoření. Do ložnice je proto ideální, stačí zvolit vhodnou vůni a nepřehnat to s její intenzitou.

  1. elektronický osvěžovač vzduchu

Stejně jako difuzér, i elektronický osvěžovač vzduchu uvolňuje vůni postupně. Musí být ale připojen do elektrické sítě, což v ložnici nedoporučujeme. Navíc složení vonné směsi často nebývá přírodní.

  1. vonný sáček do prádla

Naše babičky dávaly do prádelníků vonná mýdla nebo sáčky naplněné bylinkami, zejména levandulí. Nejen, že tak odehnaly moly, ale zároveň provoněly prádlo a s ním i ložnici.

Správná matrace je základ

Vůně vám zajistí krásné sny, o klidný spánek se ale postará především kvalitní matrace. Jen na takové totiž nebudete složitě hledat správnou polohu, rychle usnete a můžete prosnít celou noc.

Doporučujeme matrace od české firmy Slumberland. Specialitou jsou zejména matrace s potahem z kašmíru, který je extrémně hebký a jemný.