Koupelna je místem, kde se odehrává celá řada činností. Ty se pojí nejen k vaší hygieně, ale i k vašemu zdraví. Ať už je to čištění zubů, sprchování, péče o pleť i tělo – to všechno jsou aktivity, ke kterým potřebujete čisté a zdravé prostředí. Jenže pozor – kromě činností, které se zde provádí celkem běžně a ke kterým je tento interiér primárně určený, jsou i aktivity, které by se zde rozhodně provádět neměly. Víte, které to jsou, nebo potřebujete poradit?

Zakázané věci v koupelně

  1. Používání cizího ručníku

    Ať už doma nebo na návštěvě nepoužívejte cizí ručník. Jinými slovy – doma by měl mít každý člen rodiny svůj vlastní ručník, který používá po sprchování, další ručník by měl být určený k utírání rukou po obyčejném mytí. A stejně to je i na návštěvách u vašich příbuzných či známých.

  2. Pití vody ze sprchy

    Také jste někdy během sprchování dostali žízeň, a proto jste se napili ze sprchové hlavice? Pak v tom případě znáte další věc, která se jednoduše nedělá a dělat by se neměla. A důvody jsou k tomu hned dva – nejenže teplá voda není pitná, nýbrž užitková, ale zároveň se na sprše množí celá řada bakterií, které určitě pít nechcete.

  3. Zatahování závěsu ihned po sprchování

    Je-li vaše koupelna řešená tím způsobem, že vanu využíváte i ke sprchování, jistě máte sprchový závěs. A teď ruku na srdce – děláte tu samou chybu jako celá řada dalších lidí a ihned po sprchování závěs zatáhnete ke straně? Tak od teď už to nedělejte. Během sprchování se závěs zamokří a pokud jej neprodleně po vylezení z vany zatáhnete, bude se v jeho spárech výborně dařit všemožným mikrobům. A vy určitě nechcete sdílet koupelnu s bakteriemi, viďte?