Ačkoli je jaro v plném proudu, spousta z vás si ještě nenašla chvilku času na pravidelný jarní úklid. Ten se u nás společně s tím vánočním drží již spoustu let, a i když možná uklízíte po celý rok, tomuto rituálu se zkrátka nevyhnete. Patříte-li mezi opozdilce, kteří ještě nevěnovali alespoň jeden den pečlivému úklidu, nenechte si ujít dnešní článek. Abyste touto nepříjemnou a ne příliš oblíbenou činností nestrávili celé mládí, máme pro vás užitečné rady, se kterými to půjde mnohem rychleji. Necháte se inspirovat a pustíte se do generálky?

Chyby při úklidu

 • Povolejte si rodinu na pomoc

  Uklízíte rádi o samotě například s hudbou v uších, nebo máte radši, když vám s touto povinností někdo pomůže? Pokud se do úklidu nechcete pouštět na vlastní pěst, povolejte si na pomoc celou rodinu. Nejenže tak ušetříte spoustu času nejen sobě, ale i jim, ale zároveň kupříkladu vaše ratolesti naučíte něčemu novému.

 • Nedělejte kompromisy

  Jarní úklid nepředstavuje jen dobrý pocit z uklizené domácnosti, ale mnohdy i složitá rozhodování. Často během této aktivity narazíte na drobnosti, které jste sice již pár měsíců neviděli, ale přesto nemáte to srdce je vyhodit. Ačkoli se vám to může zdát těžké, snažte se v tomto ohledu nedělat kompromisy a zbavte se všeho, co vám doma jen zbytečně zabírá místo. Uvidíte, že vám bude lépe a budete mít lepší pocit.

 • Rozvrhněte si čas

  Jarní úklid je zpravidla celodenní akce. Chcete-li úklidový den zvládnout na jedničku, předem si ho rozvrhněte a všechny úkoly si pečlivě naplánujte. Budete-li mít seznam činností, které si rozdělíte na menší dílčí povinnosti, nejenže budete k úklidu přistupovat o něco veseleji, ale snáze tak dosáhnete vytouženého cíle.

 • Úklid místo návštěvy posilovny

  Hledáte tu potřebnou motivaci, která by vás donutila konečně vzít do ruky kýbl s hadrem a pustit se do práce? Pak k jarnímu úklidu přistupujte jako ke cvičení, které vám pomůže udělat něco pozitivního pro vaší postavu. Ačkoli si to možná neuvědomujete, mytí oken či luxování celého bytu vám hravě vydá za jednu návštěvu posilovny!