čištění bazénuVětšina lidí nezná lepší pocit, než se v nepříjemných vedrech osvěžit ve vlastním bazénu. Soukromý bazén má totiž hned celou řadu pozitiv, díky kterým se stále více lidí rozhoduje pro jeho pořízení. Nejenže tak máte pocit absolutního soukromí, navíc se nemusíte o bazén dělit s neskutečným množstvím dalších lidí, kteří v letních měsících navštěvují koupaliště. Aby jste dosáhli skutečné pohody, musíte se o svůj bazén starat. Udržovat kvalitu vody na vysoké úrovni už je sice méně příjemnou činností, ale kdo se jednou pro vlastní bazén rozhodne, musí s tímto úkolem chtě nechtě počítat. Nebojte se, nejste na to sami! Na pomoc si můžete povolat především bazénovou chemii, která zahrnuje nejen samotný chlor, jež je nezbytný, ale i další přípravky, které ovlivňují pH vody.

Kvalitní filtrace je základ

Vodu nelze čistit jen samotnými chemickými přípravky, ale zároveň je třeba odstraňovat také pevnější nečistoty. Ty se do vody mohou dostat vaší vinou, nebo mohou napadat ze vzduchu. Na co byste rozhodně neměli zapomínat, je dostatečně dlouho puštěná bazénová filtrace. Na trhu je k dostání celá řada typů, které se navzájem liší nejen co se výkonu týče, ale celá řada z nich dokáže ve velmi krátkém čase přefiltrovat i bazén větší velikosti. Stejně tak můžete vybírat i mezi typy s různými filtry. Záleží jen na vás, které variantě dáte přednost, na výběr máte například kartušový či pískový filtr, které patří mezi ty nejznámější. Každá varianta má svá pro a proti, na které musíte brát zřetel.

O svůj bazén se musíte starat pravidelně

Nečekejte, že se vaše starost o bazén smrskne na občasnou aplikaci chemie a čas od času puštění filtrace. Počítejte s tím, že e o bazén budete muset starat i jinak. Někdy je třeba vyluxovat dno, přikrývat bazén v době, kdy ho nepoužíváte, čímž nejen zabráníte nečistotám, ale zároveň udržíte déle teplou vodu. Stejně tak vás jednou ročně čeká zazimování, kdy bazén budete muset připravit tak, aby se mu během zimních měsíců nic nestalo.