Před tím, než se vydáte pořídit si novou matraci do postele, je dobré si ujasnit, jak vlastně provést její výběr. Přinášíme vám 5 základních rad, kterými byste se měli bezpodmínečně řídit.

1. Rozměry

Zásadní roli při výběru matrace do postele hrají její rozměry. Záleží samozřejmě na tom, jak velkou postel máte. Obecně se však považuje za vhodný takový produkt, který má délku alespoň o nějakých 20 centimetrů větší nežli je výška vaší postavy. Toto kritérium zohledněte už při nákupu samotné postele. Co se týče šířky, záleží na tom, zda volíte matraci pro jednolůžko či třeba pro manželskou postel. Běžná šířka matrací pro jednolůžka, které se prodávají v obchodech, činí 90 centimetrů.

Není matrace, jako matrace /

Není matrace, jako matrace /

2. Tvrdost matrace

Ne každému z vás vyhovuje spát na tvrdém podkladu. Tvrdost matrace do postele tak do značné míry závisí na tom, na čem jste zvyklí spát. Ideální je, pokud máte možnost si daný produkt osobně vyzkoušet. Vzhledem k tomu, že v dnešní době většina z vás upřednostňuje nákup přes internet, tato možnost prakticky odpadá. V tom případě se ale před pořízením matrace informujte u prodejce, z jakého materiálu je dané zboží vyrobeno a jakou má tvrdost. I zde se dá ale stanovit určité pravidlo: Pokud máte vyšší hmotnost, pak je lepší zvolit tvrdší matraci.

3. Antialergenní úprava

Ve chvíli, kdy trpíte zvýšenou citlivostí na prach, doporučuji zvolit matraci s antialergenní úpravou. Často jsou v obchodech vedeny jako takzvané zdravotní matrace. Kromě prachu jsou odolnější také vůči výskytu a množení roztočů.

Výběr matrace je třeba brát vážně /

Výběr matrace je třeba brát vážně /

4. Materiál matrace

V současné době je výběr matrací do postele velmi rozmanitý. Vyrábějí se nejen tradiční pružinové varianty, ale také moderní latexové a pěnové matrace. Vždy je třeba zohlednit to, jaký rošt v posteli využíváte. Ne každý typ matrace je totiž vhodný třeba pro pevný nebo polohovatelný rošt.

5. Snímatelný potah

Z hlediska hygieny je vhodné zvolit matraci, která má snímatelný potah. V případě znečištění jej jednoduše svléknete a dáte do pračky. I díky tomu budete spát v čistém prostředí.

Při nákupu online volte obchod, který vám poradí s tím, jaký typ produktu zvolit. V tomto ohledu nabízí kvalitní službu e-shop Spisladce.cz, který poskytujete jednoduchého průvodce, jenž vám poradí, jak na výběr matrace. V několika bodech zadáte potřebné údaje a požadavky, na základě nichž vám portál vybere ten nejvhodnější produkt ze svého sortimentu.