UšákMožná i vy patříte mezi zaryté nadšence čtení a knihy jsou pro vás nepostradatelnou součástí života. Pak jistě víte, že bez kvalitního posezení si požitek ze čtení nedokážete tak dobře užít. Neforemná křesla tlačící na nejrůznějších místech vám pak doslova brání nechat se vtáhnout do děje příběhu. Není to škoda?! Hledáte-li vhodné místo, kam byste se mohli uchýlit s dobrou knížkou – už nemusíte! Křeslo ušák je pro tento účel jako stvořené! Pamatujete si na tuhle klasiku? Možná jste dříve jedno takové křeslo měli doma, ale pro jeho nepříliš moderní vzhled jste mu dali sbohem. Ovšem ušáci nyní přicházejí v úplně novém kabátě a svým vzhledem vás zaručeně nadchnou!

Co je vlastně zač?

Křeslo ušák, kterému se často přezdívalo čtenářské křeslo, je zkrátka druh sedacího nábytku. Ovšem v současné době se tato legenda těší velkolepému comebacku! Pokud jste ušáky znali jen jako nudná křesla, jejichž barvy byly neutrální a nezajímavé, novější podoba vás jistě překvapí! Usedlé barvy vystřídaly pestré odstíny, zajímavé vzory a kvalitní kůže. Nabízí jen to nejlepší – pohodlné posezení a pro někoho také jistou ochranu před okolním světem.

Ušák pro všechny!

Pro jeho typicky zaoblené tvarování a boční oblouky na opěradle ho mezi jinými křesly zaručeně poznáte – kdykoli a kdekoli. Toužíte-li po staré klasice, která by vám připomínala doby vašeho dětství, kdy jste v podobném křesle sedávali u babičky, nic vám nebrání si ušáka klasiku pořídit. Ovšem ušáci jdou zase o krok dál a svým vzhledem kopírují ty nejnovější trendy. Sezónu co sezónu se na trhu objevují nové a nové typy ušáků, mezi kterými si dokáže vybrat opravdu každý.

Místo pro ušáka!

Ušák byl navržen z jednoho prostého důvoduaby poskytoval co nejpohodlnější sezení. Jeho typické boční oblouky měly zabránit bolesti krční páteře v případě, že by čtenář v křesle usnul. Jistě i vám se stalo, že jste usnuli s hlavou opřenou o rameno – bolest je pak vážně nepříjemná. Ušáci v tomto směru představují jakési vysvobození. Chcete-li ale pohodlí, musíte se smířit s poněkud robustnějšími rozměry. Ušák zkrátka není žádný prcek. Vzhledem ke svým proporcím se do interiéru imponuje docela těžko, a proto se hodí spíše do vzdušnějších a větších prostor.