Podzimní stůlVenku vládne barevný a chladný podzim. Ačkoli je to jedno ze studenějších ročních období, kdy nás sluníčko svými paprsky ohřívá opravdu už jen zřídka, přesto má něco do sebe. Nejenže přináší pestrobarevný výhled z oken, také nám umožňuje užívat si podzimní dekorace a to nejen venku, ale i doma. Pokud i vy patříte mezi ty, kterým podzim učaroval a nehledíte na něj jen jako na nepříjemný nečas, kdy nás ráno trápí mlhy a dny se nám nezastavitelně krátí, vneste si nádech podzimu i k vám domů. Jak? Prostřete si stůl v podzimním stylu!

Prostřený stůl lahodící oku dokáže přivodit chuť k jídlu

Chcete-li pozvat rodinu či přátele na výbornou večeři, měli byste svou pozornost věnovat i pěkně prostřenému stolu. Ačkoli se to tak možná nezdá, prostřený stůl, který lahodí oku a na který je zkrátka radost se podívat, je základ a dokáže přivodit chuť k jídlu. Proto plánujete-li podobnou akci a chcete zaujmout nejen skvělým jídlem, ale i svým citem pro dekoraci, využijte toho, co vám podzim nabízí. Na výběr toho máte opravdu nespočetdýně, listí, suché plody – a to všechno v nejrůznějších kombinacích.

Dýně kam se podíváš

Dekorace z dýní nejsou výsadou jen cizích zemí. Ačkoli u nás Halloween neslavíme, přesto se nejtypičtějšíPodzimní stůl dekorace tohoto svátkudýně – objevuje v našich oknech, před našimi dveřmi i na našich stolech. Toužíte-li po plodech, zajděte si do obchodu, kde si dýně můžete koupit. Pokud vás ale vydlabané či nevydlabané dýně nelákají v podobě plodu, můžete je použít jindena věncích, girlandách, ubrusech i ubrouscích, na nádobí i kuchyňských doplňcích. A jestli vám dýně jako taková vůbec neimponuje, snažte se využít alespoň její barvyoranžové.

Plody jsou v kurzu

Ať už se rozhodnete svůj stůl ladit do motivu jablek či hrušek, vždy se snažte držet jedné zásadyvolte jen jeden hlavní motiv a příliš nekombinujte. V tomto případě totiž platí, že všeho moc škodí. Nikde ale není psáno, že nemůžete pustit uzdu své fantazii, ba naopak! Nebojte se zvolený motiv několikrát opakovat -ničemu tak neuškodíte. Máte-li vlastní zahrádku, můžete využít toho, co vám nabízívětvičky, plody, listí. Vypadá to pěkně a nic vás to nestojí.

Když padá listí

Podzimní stůlI listí patří k nejzákladnějším motivům podzimu. Jedním z nejtypičtějších jevů podzimu je i padající listí. Ačkoli někdo tuto dekoraci v podzimním čase považuje spíše za obtíž majitelé zahrad ví své – i oni musí uznat, že zkrátka vypadá moc dobře. Kdo se nebojí, může si živé listy zaimponovat do výzdoby svého prostřeného stolu. Kdo se chce držet při zemi, dá přednost listovému motivu například na ubrouscích či nádobí.

Květiny a věnce

Milovníci živých květů jistě ocení možnost jejich naaranžování do váz či jiných nádob. Ať už se rozhodnete pro jiřiny nebo chryzantémy, věřte, že na všem stole zaručeně vyniknou. Chcete na stůl položit věnec? Naaranžujte si ho podle svého gusta! Fantazii se meze nekladou a vy se rozhodně nebojte být kreativní. Další možnost se skrývá v podobě floristických hmot, do kterých můžete květinyživé i umělérůzně napíchat a vytvořit tak úžasnou dekoraci.