Zdá se vám, že se ráno budíte rozlámaní a pomalu ještě více unavení, než jste večer ulehali do postele? Potom je asi něco špatně! Obvykle se nejedná o žádný velký problém, na vině totiž často bývá matrace, kterou není složité vyměnit za novou, více vyhovující. Na první pohled se to může zdát nepodstatné, ale právě správný výběr matrace zajistí nejlepší spánek!

Výběr matrace nepodceňujte /

Výběr matrace nepodceňujte /

Není matrace, jako matrace. Stačí se podívat na aktuální nabídku a zjistíte, že jsou mezi nimi velké rozdíly. Nevyplatí se pořídit první matraci, na kterou narazíte. Matrace jsou k dispozici v nejrůznějších provedeních. Mezi nejoblíbenější typy patří zejména matrace ze studené pěny, visco pěny, dále potom latexové matrace, ale i klasické pružinové matrace. Patříte-li mezi alergiky, budete se zaměřovat na antialergické matrace, které jsou vyrobeny ze speciálních materiálů. Každá variace se vyznačuje specifickými znaky, které ji charakterizují. Nelze obecně tvrdit, která matrace je nejlepší, je to individuální záležitost. Záleží třeba i na vaší hmotnosti nebo zdravotním stavu.

Všechno souvisí se vším

Správně zvolená matrace zajistí pohodlí. Zdravý spánek ale potřebuje přece jen ještě něco více. Je vhodné zajistit i správné světelné podmínky. Pokud není diskuze o odpoledním šlofíku, který je s přihlédnutím k vašim aktuálním časovým možnostem vřele doporučován, měla by být zajištěna tma – od spánku by vás nemělo odrazovat světlo z ulic, používejte určitě žaluzie nebo rolety.

Zapomínat by se nemělo ani na správný polštář. Také peřina by neměla být podceňována – v zimě byste mohli využít jinou, než v létě. Povlečení by mělo být samozřejmě pohodlné a příjemné na dotek.

Zdá-li se vám, že vaše lůžko potřebuje něco nového, začněte třeba matrací – vždyť právě ta je naprostým základem. Vyplatí se zavítat na web matrace-mabo.cz, kde na vás čeká bohatá nabídka nejen matrací za přijatelnou pořizovací cenu!