KartáčJak jistě víte, kožené kabelky jsou těmi nejlepšími, které si můžete koupit. Jsou nesmrtelné, co se módy týče, a když se o ně dobře postaráte, tak budou i dlouhověké. Ale jak o ně správně pečovat? Poradíme vám.

Ještě než s ní vyrazíte ven

Možná vás to překvapí, ale pečovat o svou koženou kabelku musíte již od okamžiku, kdy si jí z obchodu donesete domů. Než se s ní poprvé pochlubíte kolegyním v práce nezapomeňte ji naimpregnovat! Vhodný impregnační prostředek zabrání vniknutí nečistot, mastnoty a přebytečné vlhkosti do vnitřní struktury usně. Což zajistí snadné čištění a perfektní vzhled kabelky po velice dlouhou dobu. Každá useň časem lehce ztratí na pružnosti, proto je vhodné čas od času impregnaci zopakovat, aby byla kabelka zase vláčnější.

Kožená kabelkaZásady správné údržby kožené kabelky

– nikdy kabelku nepřetěžujte
– nenechte kabelku promočit
nepoužívejte přípravky na boty, běžná mýdla ani prostředky na mytí nádobí
– čistěte pouze vlhkou houbičky, nikdy ji neperte v pračce
– velké nečistoty a poškození nechte na odbornících
– skladujte kožené kabelky tak, aby nedošlo k jejich deformaci

Čištění kožené kabelky

PěnaNa čištění běžných nečistot, které sem tam ulpí na vaší kabelce, se dnes běžně používají speciální krémy a pěny ve spreji. Vždy se ale při jejich nákupu ujistěte, že vaší kabelce neublíží. Proškolený personál by vám měl poradit. Rozhodně byste na kabelky neměli používat přípravky určené na ošetření obuvi, ani ty na obuv koženou. A hlavně! Nikdy koženou kabelku neperte v automatické pračce! Pokud chcete ty nejstylovější kabelky z kůže, tak zvolte určitě kabelky přes rameno, které Vám nechají ruce volné.

Je-li povrch kabelky broušený (nubuk,velur), můžete se se zašpiněním setkat častěji. Kde nepomohou spreje, musí přijít ke slovu speciální krepový kartáček.

Pokud zmoknete nebo se vám kabelka namočí jiným způsobem, nechte ji důkladně proschnout. Vysoušení by ale nemělo probíhat na přímém slunci nebo na radiátoru. Pečujte o ně a odvděčí se vám dlouhou službou. Kabelky, které nejsou vždy kožené, ale jsou kvalitní kabelky Tamaris!

Foto: kabelkujeme.cz