Černá je INČerná barva je znakem elegance. Je působivá, dynamická, výrazná – zkrátka bezvýhradně IN! Pokud i vám černá barva imponuje a rádi se do ní oblékáte, proč si trochu této úžasné barvy nepustit i domů? Neberte tento odstín jez za synonymum smutku, naopak! Nebojte se použít působivou černou i ve vašem interiéru! Dodáte mu tak patřičný šmrnc, ale rozhodně to s touto barvou nesmíte přehánět. Je třeba s ní zacházet opatrně. Použijete-li černou s rozumem, propůjčíte svému interiéru úplně novou tvář. Nikdo po vás nechce, abyste si černě vymalovali úplně všechny zdi! Černý nábytek i doplňky stejné barvy dokážou na určitých místech doslova zázraky. Nevěříte?

Obývací pokoj

Ústředním a zároveň nejdůležitějším prvkem obývacího pokoje je sedací souprava. Rozhodně nicČerná je IN nezkazíte, pořídíte-li si sedačku v černé barvě. Stane se tam základním kamenem vašeho obývacího pokoje, který rozhodně nikdo nepřehlédne. Černá sedačka k sobě vyžaduje okolí sladěné do světlých tónů. Tohoto pravidla se držte a snažte se výmalbu a ostatní doplňky pořídit ve světlejších odstínech. Docílíte tak skvělého barevného kontrastu a váš obývací pokoj se nepromění v tmavou kobku. Opačný postup si vyžaduje situace, kdy vám padne do oka tapeta s černým podkladem nebo vzorem. V takovém případě volte světlý nábytekvčetně světlé sedací soupravy – čímž tapeta nejvíce vynikne.

Ložnice

V ložnici se to s černou rozhodně nesmí přehánět. V této místnosti představuje černá spíše akcentní barvu. Použijte ji na částech stěn, textilu, čalounění nebo doplňcích. Jako hlavní barvu zvolte jakoukoli, která se vám líbí a ve které se cítíte příjemně. Vyhněte se křiklavějším odstínům, díky kterým byste se také nemuseli vyspat. Černou barvu zkombinujte například s fialovou nebo modrou.

Kuchyně

Černá je INToužíte-li po nadčasovém vzhledu vaší kuchyně, sáhněte po elegantních černých vestavěných spotřebičích. Aktuálním trendům černé spotřebiče vládnou. Co se vybavení kuchyně týče, dávno již odzvonilo klasické bílé a nerezu. Naopak černáa to jak lesklá tak i matnáoslavuje pobyt na výslunní. Takto zbarvené spotřebičelednička, sporák, mikrovlnka – vyniknou v jakémkoli typu kuchyně. Disponujete-li dostatkem prostoru, nebojte se černě zbarvit i celou kuchyňskou linku. Ovšem jen v případě, že to prostor umožňuje a zároveň má dostatek denního světla. Stále častěji se v domácnostech objevují lesklé kuchyňské linky, které vypadají velice vkusně a elegantně, co se údržby týče, je to již trochu náročnějšína lesklém povrchu je vše vidět.