Věděli jste, že barvy v kuchyni jsou velmi důležité? Možná se vám to nezdá, ale je to tak. Hlavním důvodem, která mluví za důležitost barev, je vaše vlastní spokojenost a spokojený apetit. Pokud tedy chcete, abyste se v kuchyni, která představuje střed vašeho domova, cítili dobře, vymalujte si jej. Ptáte se, jaké barvy byste měli v kuchyni volit?

Barvy jsou jasnou volbou, chcete-li změnit svůj interiér, chcete-li svému domovu dodat šmrnc, nebo chcete-li se doma cítit lépe. A s ohledem na to, že centrem domova je kuchyně, měli byste vhodné barvy zvolit i do ní. Vždyť v kuchyni trávíme mnoho chvilek napříč celým naším dnem – ráno, ihned co vstaneme, si v ní vaříme kávu, poté si v ní chystáme svačinu, vaříme v ní oběd i odpolední kávu, večer se v ní schází celá rodina.

homeideasfinder

Barevné barové stoličky

Není třeba malovat celou kuchyň aneb barevné doplňky

Nemusíte se hned pouštět do výmalby celé kuchyně, stačí vám aplikovat jen několik barevně sladěných dekorací a doplňků. Zvolit můžete například barevné textilie – podušky na židle, závěsy a utěrky. Namísto vymalovaných stěn můžete také mít barevnou kuchyňskou linku, kterou pak raději slaďte se světlými – bílými, či krémovými – stěnami.

housetohome.co.uk

Barevné závěsy

Barvičky do kuchyně – pro lepší chuť i náladu

Barvami si můžete zlepšit chuť a náladu nebo vám naopak mohou pomoci při hubnutí. Teplé odstíny, jako jsou žlutá, oranžová a krémové odstíny, podpoří váš apetit, zahřejí vás u srdce a díky nim se budete cítit útulně jako v bavlnce. Chladné odstíny, například modrá, vám pomohou při hubnutí.

Tip na závěr: Nebojte se netradičních barevných kombinací.

thekitchendahab

Barevná kuchyňská linka

Zdroj obrázků: homeideasfinder.com, housetohome.co.uk, thekitchendahab.com