BaterieZákladem každé kuchyně jsou vhodně zvolené a především funkční spotřebiče. Sporák, dostatečně prostorná lednice, myčka na nádobí – spotřebiče, které většina z vás považuje za naprosto běžné – ovšem bez klasického dřezu a především kvalitní baterie, která je jeho součástí, se v kuchyni stejně neobejdete. Pokud uvažujete o koupi nové baterie, může se vám tento úkol zdát jednoduchý. Zdání ovšem klame a výběr „dřezovky“ se mnohdy lusknutím prstu promění ve složitou záležitost. Po příchodu do specializovaného obchodu totiž zjistíte, že výběr je opravdu více než pestrý. Výběr proto není radno podcenit. Měli byste si uvědomit, po jakém typu baterie vaše srdce – a kuchyňský dřez – touží a co všechno od ní očekáváte.

Jak se baterie dělí?

Baterie ke dřezu se v prvé řadě rozlišují podle umístění – a to na baterie nástěnné a stojánkové. Pokud je váš dřez umístěn nízko pod oknem, zaměřte se na speciální sklopné baterie, díky kterým budete moci okno bez problému otevírat. Další dělení baterie rozlišuje na tlakové a beztlaké. Na tohle dělení musíte zaměřit svou pozornost v případě, kdy jste závislí na vlastním ohřevu vodypodle tlakového či beztlakového ohřívače. Poslední dělení baterie rozlišuje podle typu ovládánípákové, růžicové a termostatické baterie. Do popředí se dostávají dřezové baterie se sprškou.

Kuchyňská vs. koupelnová – je mezi nimi nějaký rozdíl?

Zajímá vás, zda se kuchyňské a koupelnové baterie něčím liší? Pravda, většina lidí mezi těmito dvěma typy rozdíl opravdu nevidí. Princip fungování je podobný. Hledáte-li rozdíl, věřte, že je patrný spíše okem. Baterie určená do kuchyně by měla být – na rozdíl od baterie do koupelnymultifunkční a plně pohybliváa to nejlépe do několika směrů. Nynější trend udává směr teleskopickým bateriím, které mají výsuvnou spršku, přepínač proudu vody a integrované LED osvětlení. Zajímá-li vás cena, ta se u obou typů liší vzhledem k vnitřnímu vybavení kartuši, která může být buďto plastová nebo keramická.

Voda, která svítí

Většina typů kuchyňských baterií se dnes vyrábí i ve verzi, kdy v sobě mají integrované LED osvětlení. Jedná se o high-tech technologii, díky které se voda obarví vzhledem k teplotě. Ovšem je to pouze designový doplněk, bez kterého se normálně obejdete. Takže pokud toužíte po ozvláštnění vaší kuchyně, je tohle volba přímo pro vás.

Barevná paleta svítící vody:Baterie

  • zelená – do 32 °C
  • modrá – 32 °C až 40 °C
  • růžová/fialová – 40 °C až 45 °C
  • červená – nad 45 °C

Je libo sodovku?

Technika uhání dopředu. A pokud si myslíte, že není možné natočit si sodovku přímo z kohoutkupletete se! Baterie v sobě může ukrývat sodovkovač. Stačí zmáčknout elektromagnet, který je umístěn na baterii, a natočíte si bublinkovou vodu. Třešničkou na dortu je fakt, že si ke všemu ještě můžete regulovat její sytost.