Zdroj: www.freeimages.com

Zdroj: www.freeimages.com

Světovým trendem, který je v České republice velmi oblíbený a je navíc extrémně praktický, je třídění odpadů a recyklace. Dalo by se říci, kdo netřídí, jde z kola ven. Problémem však je, kde v malém bytě třídit? Kam ten odpad dávat? Ve velkém domě se schová, ale v malém bytečku? Poradíme vám, jak to vyřešit s nadhledem a designově.

Jan Neruda napsal: „Kam s ním?“ Myslel sice slamník, ale tato otázka sedí i na naše téma. Lidé se dnes ptají: „Kam s odpadem? Mám třídit nebo ne? A kam tříděný odpad dávat?“ Proč třídit, jak třídit a kam třídit bychom měli všichni znát. Ale otázkou je, jak odpad uskladňovat doma, než se dostaneme k jeho vynesení do kontejnerů?

Papírové krabice

Ideálním řešením jsou papírové krabice. Zapomeňte však na ty obyčejné banánovky nebo na drahé designové krabice z IKEA. Vyrobte si svoje designové a originální kontejnery na tříděný odpad. Stačí vám staré krabice, ke kterým si můžete vyrobit víko. Dále budete potřebovat balící papír, barevný papír nebo staré noviny, nůžky a lepidlo. Krabice pak potřete lepidlem a obalte vámi vybraným papírem. Za takové krabice se nemusíte stydět, a přestože se v nich nachází odpad, můžete je nechat v kuchyni či v předsíni.

Jak je rozmístit?

Dalším krokem je rozmístění malých kontejnerů. Jednou možností je rozmístění v řadě. Ideálním řešením je, máte-li regál, pod kterým je na krabice místo, kde pak krabice rozmístíte hezky vedle sebe. Druhou možností je naskládání do sloupečku. Výhodnější je mít opět regál, kde na okraj každé police dáte onu krabici.