granitový dřezJe pravda, že většina domácností vlastní super pomocníka na mytí nádobí. Tím je bezpochyby myčka. Přesto by se neměl výběr dřezu podcenit. Velkou část dne trávíme v kuchyni a dřez používáme nepřetržitě. Nejde pouze o oplachování nádobí, ale také o mytí ovoce a zeleniny, slévání vody z právě uvařených brambor a jiné činnosti. Navíc časté mytí jemného skla v myčce, působí na skle neviditelné škrábance. Sklo se stává na dotek drsné. Proto se jemné sklo i keramika, doporučuje umývat ručně v dřezu. Nezatracujte funkci ani účel dřezu jen z toho důvodů, že máte doma myčku na nádobí. Obzvlášť v případě malých kuchyní, je možno pořídit multifunkční dřez. V okamžiku z něj vykouzlíte pracovní plochu navíc. Takový nerezový dřez, disponuje doplňky jako je cedník, děrované misky, struhadlo, krájecí prkénko či odkapávač. Moderní kuchyňský dřez není pouze estetická záležitost, ale také by měl být maximálně funkční. Před nákupem dřezu, si ujasněte v jaké intenzitě a provozním režimu jej budete využívat.

Tři typy kuchyňských dřezů

Granitové kuchyňské dřezy bývají vyrobeny z materiálu Luisigranit. Jde se o vysoce odolný materiál. Obsahuje 80% drcené žuly, 15% akrylového pojiva, 5% barviva. Mezi další materiály patří Tegranite, Pyragranite, Ultragranit a také Metalik. Názvy granitových směsí se výrobek od výrobku různě liší. Každý z nich má svůj patent a svůj přesný výrobní postup. Mezi výhody granitových dřezů patří jejich odolnost vůči vysokým teplotám, mechanická odolnost, snadná údržba a neulpívají na něm zaschlé kapky vody. To mnoho hospodyněk nemá rádo.keramický dřez

Keramické kuchyňské dřezy jsou trendem současnosti. Keramika je vysoce odolný materiál s nevšedním designem. Působí velmi útulně, jemně a čistě. Keramika patří mezi tvrdé materiály, proto jsou tyto dřezy velmi odolné proti poškrábání. Údržba není náročná a mohou se pochlubit mimořádnou teplotní odolností.

Nerezové kuchyňské dřezy jsou stále nejprodávanější typy dřezů. Jejich největší výhodou je cenová dostupnost. Disponují dlouhodobou odolnosti proti korozi, snáší chemické přípravky včetně saponátů. Výhody nerezových dřezů jsou široká škála doplňků, kdy je možné rozšíření o pracovní plochu. Také tvarová různorodost, patří mezi výhody těchto dřezů.  Možnost kombinovat s nerezovými spotřebiči a možnost snadné výměny za nový.

Obrázek: ak-ceramic-kitchen-sinks.co.uk, custommarblegranite.com