V létě, v době horka, které často nepolevuje ani v noci, je důležité používat takové povlečení, které příjemně chladí, je prodyšné a lehké. Určitě se chcete o dovolené a o prázdninách pořádně vyspat. Správné povlečení je tedy velmi důležité, i když se na materiály, ze kterých se vyrábí, často zapomíná.

Jaké povlečení je na léto ideální? Nejlépe takové, které tělo ochlazuje. Během teplých nocí se budete cítit i pod dekou příjemně, nebudete se tolik potit a váš spánek bude klidný a ničím nerušený.

K takovýmto materiálům patří samozřejmě bavlna. K výrobě luxusního povlečení se používá nejčastěji, je měkká, pružná, hřejivá/chladivá a skvěle saje vlhkost. Může se prát až na 60 °C. Používá se i na fototiskové povlečení. V současné době je velmi moderní mercerovaná bavlna. Mercerace je technický postup, kdy dochází ke speciální úpravě bavlněných tkanin. Ty pak získávají skvělé vlastnosti, jako je vyšší pevnost, odolnost barev, hedvábný lesk a jsou příjemné na dotyk. Bavlněné povlečení je k dostání saténové, jersey, damaškové, flanelové, krepové a další. V tomto článku se seznámíte především s těmi, které patří k nejoblíbenějším u zákazníků a zároveň jsou vhodné pro letní horké počasí.

Mako-Satén

Luxusní saténové povlečení v provedení Mako-satén je hustě tkané v atlasové vazbě z jemných česaných přízí. Je vyrobené pouze z jakostních druhů dlouhovláknité egyptské bavlny. Na výrobu jsou použity speciální procesy, díky kterým je povrch exkluzivní a doopravdy luxusní. Pro Mako-Satén je tento povrch specifický. Proces, o kterém je zde psáno, se nazývá mercerace. Dodá povlečení vyšší odolnost a stálost barev, lepší měkkost, krásnější vzhled a vysoký lesk. Leské saténové povlečení z pravé egyptské bavlny je skutečně kvalitní a vydrží dlouhá léta stále krásné. V současné době je saténové povlečení velmi oblíbené a ve vaší ložnici bude zaujímat důležité místo. Navíc v úpravě Mako-Satén má povlečení skvělé termoregulační vlastnosti – v zimě hřeje a v létě chladí. Zároveň dobře odvádí vlhkost a je savé.

povlecenistella.cz_Vybirame-idealni-povleceni-na-leto_SATEN

Mako-Damašek

Damaškové prádlo je stálicí na trhu a zajistí vám krásné sny plné luxusu. Jak je to možné, že si svou oblibu damaškové povlečení uchovává již tak dlouhá léta? Je to zejména díky svým skvělým vlastnostem a vzhledu. Je hebké na dotek, svěží a prodyšné. Hodí se pro celoroční používání. V létě vás ochladí a v zimě zahřeje.

Damaškové povlečení je vyrobené z bavlny, která má nejčastěji svůj původ v Egyptě. Je ručně sbíraná a následně čištěna velmi pečlivě na strojích. Ty podléhají přísným kritériím EU. Na výrobu damaškového povlečení se používá nejvíce příze, která se jmenuje Mako-Damašek. Někdy k němu může být přidán i Brokát, což je těžká a bohatě vzorovaná tkanina často obohacena o třpytivé nitě. Je tkán v atlasové vazbě se žakárovým ústrojím z pravé agyptské bavlny. Dříve se vyrábělo z přírodního či viskózového hedvábí či lnu. Je možné přidávat nitě s nerezavějícím kovem (lurex).

povlecenistella.cz_Vybirame-idealni-povleceni-na-leto_DAMASEK

Mako-Jersey

Díky úpravě Mako-Jersey je povlečení skutečně luxusní a zaručuje vysokou kvalitu a jemnost. Velkou výhodou je to, že se nemusí žehlit, tudíž ho můžete s klidným svědomím pověsit ven, a pak rovnou povlékat. Je možné ho sušit v sušičce. Je vysoce kvalitní a odolné, vydrží vám dlouhá léta bez poškození. Mako-Jersey se vyrábí jako oboulícní úplet s vysokou gramáží a díky své úpravě se jedná o velmi jemný materiál. Jak již bylo zmíněno, není ho třeba žehlit a je možné jej sušit v sušičce. Vyrábí se ze 100 % čisté česané Mako-bavlny. Taktéž velmi dobře reguluje teplo a má výborné absorpční vlastnosti.

povlecenistella.cz_Vybirame-idealni-povleceni-na-leto_JERSEY

Co Mako-Jersey vlastně představuje? Označují se tímto názvem lehké až středně těžké pleteniny. Výrobky z něj jsou příjemné na dotyk, splývající, nemačkavé, mírně roztažné a elastické. Povrch může být hladký či mírně členitý. Jersey se také občas prodává jako oboulícní úplet. K výrobě látky se používá pletací stroj k pletení malých zrnitých oček. Materiál Mako-Jersey má rub i líc, na rubu jsou drobná očka a na líci úzké svislé čárky vedle sebe.