Snad každý z nás má doma nějakou sedací soupravu – pohovku, křesla či židle. A každý takový nábytek potřebuje jednou za čas vyčistit, zvláště zdědili jste jej po babičce či po rodičích. Jak ale látkové potahy vyčistit nejlépe?

Pokud jste se rozhodli, že vaše pohovka už by si zasloužila vyčistit, pak byste si měli přečíst tento článek o čištění čalounění. Přinášíme vám článek o tom, jak krok po kroku vyčistit pohovku.

index

První krok – příprava

Dříve než se pustíte do čištění, raději najděte lísteček, sešitek nebo cedulku, na kterém by bylo napsáno, z čeho je látkové čalounění složeno. Jestliže čalounění obsahuje látku, která vyžaduje speciální čištění, pak se raději od níže uvedeného čištění nepouštějte.

Nikdy nepodceňujte přiložené a uvedené návody a vždy se jimi řiďte. Z nějakého záhadného důvodu přeci byly přiloženy k danému kusu nábytku. Pokud si nebudete vědět rady ani podle návodu, pak zavolejte odborníka.

Druhý krok – vysajte či vykartáčujte

Skvrnu se snažte přesát či překartáčova za použití kartáče s měkkými štětinami.

1111

Třetí krok – jdeme čistit

Následně se můžete pustit do čištění, ať použijete jakýkoli přípravek nebo produkt, čalounění čistěte plynulými tahy po směru vlasu.

Pozor: vyvarujte se používání chemickým prostředků!