Velmi oblíbeným designérským stylem poslední doby je retro, které se v přílivech vrací do módy a postupně se opět vytrácí. A právě teď nastala chvíle, kdy se retro styl dostal na výsluní. Jak pak by ne, vždyť období retro 60. let je obdobím hvězdného stylu hudebního, filmového, módního i designového. Nechte se inspirovat našimi radami a vybavte si svůj byteček ve hvězdném stylu ještě hvězdnější éry.

retroRetro styl se v posledních letech dostal opět na výsluní módního i designového světa. Zkrátka by se dalo říci, že nyní jsme se všichni navrátili do let dávno již minulých a do éry, které se u nás říkalo „Zlatá šedesátá“.

Pokud stejně jako my tuto dobu obdivujete a stejně jako nám se vám líbí její styl, pak čtěte dál a nechte se inspirovat našimi tipy, jak si svůj byteček vybavit v retro stylu.

retro1Typické prvky retro stylu

Pro retro jsou typické pastelové barvy, syntetické materiály a geometrické vzory. Kromě toho si retro potrpí i na originální tvary křesel, židlí i pohovek.

retro2Dekorace

Retru sluší barevné vázy a ještě barevnější mističky, koberce a textilie s geometrickými vzory, pop-artové plakáty a plechové reklamní cedule.

Kde načerpat inspiraci?

Pokud chcete načerpat inspiraci, pak se podívejte třeba na zlaté a báječné Pelíšky.

Retro-living-room-with-bright-accents