Rádi si užíváte doma chvíle klidu a pohody? Je váš domov vaším útočištěm? Mělo by tomu tak být. K dobrému pocitu z pobytu doma přispívá, když se v něm cítíte bezpečně. Někteří majitelé domů zapomínají na to, že potencionální nebezpečí je blíže, než si myslíme. Zavřou za sebou venkovní dveře a připadají si chránění. Jak ale sami dobře víte, výskyt krádeží a domovních loupeží je stále vysoký. Jak se proti nim bránit? Jak střežit svou rodinu a svůj majetek?

Co všechno trh nabízí?

V současnosti je sortiment bezpečnostních prvků opravdu široký. Začněme od těch nejjednodušších. Mezi ně se řadí především mechanická zabezpečení. Příkladem mohou být bezpečnostní dveře a zámky, dvojitá okna, rolety, závory, ploty nebo kovové mříže. Mechanické bezpečnostní prostředky ochranu objektu sice navyšují, jejich odolnost vůči překonání je ale závislá na použitém materiálu, především na jeho pevnosti, tloušťce a celkové kvalitě. Jejich kladem ale bezesporu je, že lupiče umí podstatně zdržet nebo dokonce i od vloupání odradit. Tím pomáhají pracovníkům bezpečnostní agentury, aby mohli na ohrožené místo dorazit včas.

topsecurity-hlavni

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) jsou dalším způsobem, jak ochránit vaši domácnost. Umí zabezpečit objekt prostorově, plášťově nebo předmětově. Prostorová ochrana je detekce pohybu osob v daném prostoru, plášťová ochrana hlídá tříštění skla nebo magnetické detektory a předmětová ochrana slouží k dohledu nad cennými předměty nebo zařízeními. Do EZS patří všechny typy detektorů, řídicí jednotky, poplachová signalizace a přenosová a zapisovací zařízení, pomocí kterých je narušení objektu signalizováno.

Jak funguje EZS?

Elektronické zabezpečovací systémy fungují pomocí sofistikovaných ústředen, které drží stráž nad sledovaným objektem. Jejich informátory jsou nainstalovaná čidla, která zaznamenávají všechny nežádoucí aktivity. Těmi může být nepovolený vstup či pohyb osob, rozbití okna nebo dveří, případně i jejich otevření. Mohou být nastavené i na ostatní nepříjemné události, jakými je třeba požár nebo vytopení. Při narušení objektu ústředna okamžitě podává zprávu. Umí to různými způsoby. Může spustit sirénu, může poslat majiteli SMS nebo MMS, může také předat informaci pracovníkovi bezpečnostní služby, který zrovna dohlíží na pultu centrální ochrany. Toto nastavení je v rukách majitele domu, který si může vybrat ten nejvhodnější způsob upozornění sám.

topsecurity-ezs-jablotronNejdřív hlásit, potom hasit

EZS tedy ohlásí například nežádoucí vniknutí do objektu. Co se ale děje dál? Oblíbenou nadstavbovou funkcí elektronického zabezpečovacího systému je poskytnutí důkazních materiálů. EZS totiž může celou akci nahrávat a umí ji uchovat ve formě videozáznamu. Kamery byste měli nechat nainstalovat na ohrožená místa. Patří mezi ně vchody a vjezdy do objektu, garáže, sklepy nebo zahrady.

Dohled kamer

Pokud máte rádi přehled o tom, co se u vás doma děje, využijete kamery ještě v jednom případě. Díky jejich zapojení a připojení na internet můžete být neustále informováni o všem důležitém, co ve vaší domácnosti probíhá. Obraz můžete sledovat odkudkoli na světě pomocí živého přenosu na vašem počítači, telefonu nebo tabletu. Díky EZS můžete také vaši domácnost proměnit na tzv. inteligentní dům. Dálkově lze ovládat spoustu spotřebičů ve vašem domě. Před návratem domů můžete mít zatopeno nebo naopak ochlazeno pomocí klimatizace, zahrada může být čerstvě zavlažená a světlo na verandě rozsvícené.

Pokud tedy máte zájem o efektivní zabezpečení domu, EZS může být skvělým řešením.

Žádný učený z nebe nespadl

I když nejste technický typ, nemějte obavy, že byste ovládání EZS nezvládli. Pokud svěříte jeho instalaci bezpečnostní agentuře, dokonale vás vysvětlí jeho fungování. Přesto nemusíte mít strach, aktivovat i deaktivovat celý systém zvládne opravdu každý. Ovládání bývá jednoduché a intuitivní.

Kvalita je základ

Nezáleží na tom, zda jste se rozhodli pro mechanické či elektronické zabezpečovací prvky. To, co je podstatné, je jejich kvalita. Jen dostatečně kvalitní zabezpečení zajistí potřebný stupeň ochrany. Pokud už jste se rozhodli pro elektronický zabezpečovací systém, vybírejte efektivně. V tomto případě známé pořekadlo „hodně muziky za málo peněz“ neplatí. S ohledem na zvýšení bezpečnosti by měly být jednotlivé prvky ochrany spojeny s ostatními prostředky a druhy ochrany. Vzájemně se potom doplňují a podporují.

Bezpečnostní agentura

Pokud se necítíte na to, abyste celou sestavu ochranných prvků zkompletovali sami, obraťte se na zkušenou bezpečnostní agenturu. Připraví pro vás řešení na míru, nabídne vám jednotlivé komponenty elektronického zabezpečovacího systému za bezkonkurenční ceny, celý systém nainstaluje a vysvětlí vám jeho ovládání. Skutečně profesionální bezpečnostní agentura vás nejen provede celým tímto procesem, nabídne vám své služby i po jeho skončení. Postará se o odborný servis a pravidelné revize. A to vše za příznivé ceny.