Barvy v kuchyniToužíte-li po rychlé proměně vaší kuchyně, vymalujte! Změna barvy je totiž nejrychlejším způsobem, jak proměnit vzhled místnosti. Spoustě lidí se mnohé kombinace zdají být šílené či složité, a proto se do zajímavých odstínů raději ani nepouští. Každá barva má své účinky. Pokud se i vy držíte strohých barev, myslíte si, že bílou se nedá nic zkazit a svou kuchyň jste zahalili do nudného odstínu, přečtěte si dnešní článek, ve kterém vám poradíme, které barvy se dají s úspěchem právě v tomto interiéru použít. Možná budete mile překvapeni, do jakých barev se může vaše kuchyň zbarvit a že to ve finále bude vypadat skvěle. Pozitivně naladěné barvy zkrátka mají něco do sebe.

Neobvyklé barevné kombinace, aneb nebojte se vybočit z řady!

Jistě i vy si vybavíte minimálně jednu barevnou kombinaci barev, které vám jdou neodmyslitelně k sobě. Kupříkladu černá+bílá, hnědá+zelená, modrá+bílá a další. Pak jsou ale kombinace, které vám na první pohled připadají divné a neobvyklé, a proto o nich vlastně ani nepřemýšlíte. Vymalovali byste si kuchyně do modro fialových odstínů? Možná i vy právě teď kroutíte hlavou a říkáte si, že v žádném případě. Jenže ono to jde a vypadá to velmi efektně! Stačí, když vyberete ty správné odstíny, které se navzájem nebijí.

Ovlivněte svou náladu pomocí barev!

Věděli jste, že barvy dokážou ovlivnit vaší náladu? I ty sebemenší barevné akcenty se pozitivním způsobem podepíší na vašem psychickém zdraví. Proč si právě z kuchyně neudělat místnost dobré nálady? Kupříkladu červená barva vám náladu zlepší, hnědá zútulní celý interiér, zelená obecně platí za pozitivní barvu, která uklidňuje a žlutá je sama o sobě veselá. Samozřejmě kouzlo barev neplatí jen v kuchyni, ale v celém bytě či domě. Nebojte se pustit si barvy do života, možná se vám díky nim bude žít mnohem veseleji!