Podlahová krytinaŽádná podlaha nevydrží věčně. Možná jste i vy dospěli k rozhodnutí, že je ten správný čas pustit se do renovace podlah ve vaší domácnosti. Stejně jako všechny plány se i v tomto případě mnohem lépe plánuje, než koná. Přemýšlíte, jakou podlahu zvolit do kuchyně, které dát přednost a jakou zaimponovat do dětského pokoje? Tady není čas na tradice, mnohem lepší je zaměřit svou pozornost na praktičnost a hezký vzhled. Upusťte od předsudků, že dlažba nemá v ložnici co dělat a že dřevo je do koupelny více než nevhodné. To již dávno neplatí! Můžete prosedět hodiny nad pestrou škálou podlahových krytina lámat si hlavu nad tím, kam je která podlaha nejlepší. Pravdou zůstává, že je to jedno. V současné době můžete položit cokoli kamkoli. Nevíte-li si rady, přečtěte si dnešní článek, ve kterém vám poradíme.

Obývací pokoj

Dávno odzvonilo dobám, kdy obývací pokoj platil za sváteční místnost, kam se smělo jen v neděli. V současné době je to jedna z nejvyužívanějších místností v domácnosti, která i přesto slouží především k odpočinku a relaxaci. Co to pro vás znamená? Do obýváku si můžete dovolit pořídit méně odolné podlahové krytiny, které by kupříkladu v kuchyni neměly sebemenší šanci. Nejčastěji jsou k vidění dřevěné varianty či imitace se vzorem dřeva. Svou pozornost zaměřte na masivní dřevo, vhodné jsou i levnější varianty v podobě dvouvrstvých či třívrstvých podlah. A laminát je též velmi oblíbený.

Kuchyň

Domácím katastrofám se právě v této místnosti vyhnete jen stěží. Občas vám na zem něco nakape, po kuchyňské lince steče voda, upadne sklenička či hrnec. Tohle všechno dokonale prověří odolnost vaší podlahy. Zvláště do tohoto interiéru proto volte odolnější materiály, nechcete-li tolik investovat příliš peněz, porozhlédněte se po těch levnějších, u kterých vám nebude líto, až je budete muset vyměnit. Hodí se sem dlažba, laminát či PVC.

Koupelna

Nejčastěji používaným materiálem na podlahové krytiny v koupelně je dlažba. Vzhledem ke zvýšenému výskytu vlhkosti a vody jako takové je to pro většinu lidí jasná volba číslo jedna. Pokud dlažbu nechcete, nemusíte se bránit ani PVC, po kterém ale sáhne jen málokdo. Pro ty, kteří chtějí podlahu s nádechem luxusu, je ideální dřevěná varianta.

Dětský pokoj a ložnice

Myslíte si, že dětský pokoj, ložnice a frekventovaná kuchyně nemají co se podlahy týče nic společného? Pak se pletete! Když se ráno probudíte a přežijete první šok v podobě uřvaného budíku, jistě nebudete chtít zažívat šok druhý hned poté, co vylezete ze zahřáté postele a postavíte se na ledovou podlahu. Brrr. Právě proto se právě do těchto dvou místností více než cokoli jiného hodí právě celoplošný koberec. Rozhodně se mu nebraňte, k dostání je v mnoha zajímavých provedeních a vy si zaručeně vyberete.