Kdo by nemiloval chvilky strávené na zahradě! Hřejivé sluneční paprsky, čistý vzduch, klid a pohoda – to všechno se neodmyslitelně pojí k relaxaci na zahradě. Můžete-li se navíc potěšit na krásné ozdoby či se zavřenýma očima poslouchat tekoucí vodu, věřte, že v takových chvílích vám nebude nic scházet! Pobyt na čerstvém, zdravém vzduchu dělá divy a věřte nebo ne, ale podobná kouzla můžete s přicházejícím jarem udělat i vy s vaším pozemkem. Nezáleží na tom, zda je vaše zahrada malá či velká, úzká či široká, dlouhá či krátká – každá si zaslouží svědomitou péči, za kterou se vám odvděčí příjemnou atmosférou.

Uchu příjemný zvuk tekoucí vody

Pro většinu z vás je zvuk tekoucí vody uklidňující, a proto je doslova radost jej poslouchat. I když skrze vaši zahradu neputuje živý potůček, nemusíte být o tento zážitek ochuzeni! Zahradu velice snadno oživí zahradní fontána, ve které se bude odrážet okolní krajina a kterou bude radost poslouchat.  Zahradní fontány poskytnou všem milovníkům pohodového relaxování příjemnou kulisu, kdy jen stačí zavřít oči a nechat se unášet vlastními myšlenkami.

Řiďte se stylem vaší zahrady

Zahradní kašny oživí vaši zahradu /

Zahradní kašny oživí vaši zahradu /

Plánujete se začátkem jara – jen co to počasí dovolí – pustit do rekonstrukce vaší zahrady a již nyní víte, že třešničku na dortu zde ztvární zahradní kašna? Pak svůj výběr rozhodně neuspěchejte a vybírejte pečlivě s rozvahou. Zahradní fontány a kašny jsou k dostání v mnoha zajímavých a oku přitažlivých provedeních, chcete-li ale vybrat správně, řiďte se při výběru zahradní fontánky především stylem, ve kterém se nese vaše zahrada. Fontány do zahrady by měly splňovat určitá kritéria týkající se použitého materiálu, tvaru či výšky. Něco o významu fontán a také skvělé fotografie můžete najít přímo na wikipedii – zde.

Jak si pohrát s umístěním?

Vodní fontány zahradní je vhodné umístit kamkoli do volného prostoru, kde budou odrážet okolí nemluvě o dalších efektech, které vzniknou během pohybu vody. Stejně velkou parádu ale udělají i kdekoli jinde, takže ať už se tento skvost rozhodnete umístit kamkoli – do vstupní haly, do atria či vedle lavičky na terase – rozhodně neuděláte chybu. Zahradní kašny zkrátka naleznou uplatnění úplně všude.