mytí okenMytí oken nepatří zrovna k nejoblíbenějším činnostem, do kterých se svědomité hospodyňky pouští s chutí a nadšením. Ba naopak je to věc, kterou se většina z vás snaží co nejvíce odkládat a dojde k ní až tehdy, kdy je stav vašich oken doslova nevyhnutelný. Pokud ani vy nepatříte mezi zarytí nadšence této aktivity, přečtěte si dnešní článek. Poradíme vám, jak si mytí oken co nejvíce usnadnit a urychlit. Spousta z vás při mytí oken vzpomíná na své babičky, které si na jejich pečlivém umytí zakládaly, možná jste od nich dostaly celou řadu užitečných rad a fíglů. Říká se, že okna jsou bránou do duše domova – v jakém stavu jsou ty vaše?

Není nad pečlivou přípravu!

Není nic horšího, než když se konečně přemluvíte k mytí oken, což je činnost, která vás maximálně nudí a unavuje, a po několika hodinách jejich pečlivého drhnutí vám je doslova spláchne déšť smíšený s veškerými nečistotami. Proto je lepší se na mytí oken důkladně připravit – víte jak?

  • Podívejte se z okna – ještě než se do toho pustíte, otevřete okno a podívejte se, jaké počasí venku panuje. Ideální počasí je když nefouká, nemrzne a nesvítí vám na to slunce.
  • Vykliďte si okolí oken – pokud uznáte, že počasí je OK, ukliďte si okolo oken. To znamená pryč se všemi truhlíky plnými kytek i záclony musí pryč!
  • Pavučiny – máte v okolí oken pavučiny? Pak je vysajte. K čemu vám budou dokonale vyleštěná okna, když vám na nich budou strašit pavučiny?
  • Umyjte žaluzie – první krok vašeho mytí by měl vést k žaluziím. Nemáte-li žaluzie, jsou na řadě rámy oken. V žádném případě ale na okna nevynaložte až přílišnou sílu, nebo si je nenávratně poškodíte.
  • Okna – teprve potom jsou na řadě okna z obou stran.