Kuchyně je místem, kde chcete mít za každé situace řádně uklizeno. Nejenže se zde pak díky nepořádku množí nejrůznější bakterie, ale co si budeme nalhávat – jakmile k vám domů někoho pozvete na oběd či večeři a dotyčný navštíví vaší kuchyni, kde je plný dřez nádobí, odpadkový koš přetéká, tu a tam se objeví mastná šmouha, příliš mu to na chuti k jídlu nepřipadá. Ať už jako generální úklid či prevenci proti špíně vám přinášíme dnešní článek. Prozradíme vám 3 osvědčené fígle, díky kterým bude vaše kuchyně pořád čistá a vy se tak za její vzhled nebudete muset před návštěvou stydět.

Barvy v kuchyni

Fígl č. 1: Láhev od oleje, která neklouže!

Olej je při vaření nedocenitelným pomocníkem. Kdo ho používá, jistě moc dobře ví, že ačkoli se snažíte, jak se snažíte, láhev je vždycky mastná a jakmile jí uchopíte do ruky, jste mastní i vy. A přitom by vůbec nemusela být! Právě oleje se týká naše první rada: kolem lahve (těsně pod hrdlem) omotejte papírový kapesníček či ubrousek, který zajistěte obyčejnou gumičkou. Ten pohltí kapky, které neskončily v jídle. 

Fígl č. 2: Nádoba na odpad, která nepřetéká!

Odpadkový koš jistě máte v kuchyni všichni. Vaříte-li doma častěji, určitě se vám plní nekontrolovatelnou rychlostí. U vaření vás dokáže zdržet cesta od pracovní plochy ke koši, kam jdete vyhodit každičkou slupku. A přitom to lze udělat úplně jinak. Nechte se inspirovat naší druhou radou: pořiďte si větší misku, kterou si nechte hned po ruce a do ní vyhazujte všechen odpad. Pokud jí navíc předem vystelete igelitovým sáčkem, máte zase o starost méně: po dokončení vaření stačí sáček vyhodit.

Fígl č. 3: Kuchařka, která nemá jedinou šmouhu!

Mnoho lidí se při vaření drží receptů v kuchařkách. Pokud ani vám podobné vaření s nápovědnou není cizí, jistě víte, že je téměř nemožné knihu používat, zároveň vařit a přitom jí neušpinit. I na tento problém známe trik: na kuchařku si položte skleněný pekáč či mísu, skrze kterou báječně uvidíte, ale kuchařka zůstane čistá. Můžete použít i potravinářskou folii.