Bezdotykový koš je v dnešní době považován neustále za něco poměrně futuristického. Ale počty těchto odpadkových košů se rozrůstají a přinášejí několik výhod a vylepšení.

bezdotykovy-kos-na-odpadkydufurt-ok20xJednou z výhod bezdotykových košů je schopnost udržení bezmikrobního a bezzápachového prostředí, což přináší méně infekcí a onemocnění z odpadků a nečistot. Další výhodou je, že bezdotykový odpadkový koš ve většině případů v životnosti výrazně předčí klasické odpadkové koše, protože je jeho životnost plánovaná až na 10 let- samozřejmě v závislosti na tom, kolikrát denně se koš otevře a zavře. Není třeba obávat se prakticky jakýchkoliv problémů spojených s bezdotykovou technologií. Koše jsou totiž navrženy velice jednoduše a obsahují voděodolný kryt, který znemožní zničení nebo zabarvení senzoru bezdotykové technologie. V kombinaci s víkem odolným proti nečistotám, na kterém se shromažďuje jen velmi málo prachu a velmi snadné odstranění pytle na odpadky.

Z výše uvedených důvodů jsou bezdotykové koše ideální volbou nejen pro Váš domov nebo kancelář, ale díky svým kvalitám se běžně využívají v domovech s pečovatelskou službou, nemocnicích, klinikách, neb domovech pro seniory. Ruce každého, kdo s tímto odpadkovým košem manipuluje, jsou ušetřeny kontaktu s kontaminovanými látkami podobně, jako například při zvednutí víka klasického odpadkového koše jednou rukou a umístění pytle odpadků druhou rukou. Dalším bonusem je, že si jej zamilují děti všech věkových kategorií, pro které bude najednou vyhazování odpadků i vynášení bezdotykového koše zábava.

Jak bezdotykové odpadkové koše fungují?

Většina bezdotykových košů má 2 režimy, kdy bezdotykový režim automaticky otevírá a zavírá víko pro přiblížení se k senzoru. Druhý režim umožňuje otevření a zavření odpadkového koše pomocí tlačítka. Který režim si vyberete, je jen otázkou Vaší osobní preference. Pro mnoho lidí je též důležitá velikost design těchto košů, které se mohou stát dekorativním doplňkem Vašeho bytu, domu, nebo kanceláře. Většina modelů bezdotykových košů je schopna běžet na baterie, nebo na energii z elektrické zásuvky. Záleží jen na Vás, kterou možnost si vyberete.

Bezdotykové, ale i klasické odpadkové koše můžete zakoupit na eshopu www.i-market.cz (bezdotykové koše konkrétně na adrese www.i-market.cz/2453-bezdotykove-kose ).

Foto: i-market.cz