Vchodové dveře představují bránu do vašeho království. Máte-li jasno v tom, jaké dveře chcete, je nejvyšší čas vybrat k nim i správnou kliku. Abyste dosáhli co nejlepšího dojmu, vyberte si nejdříve dveře a poté kliky tak, aby se staly pomyslnou korunkou na hlavě panovníka.

Kované kliky mají svou dlouhou historii

32514K robustním masívním dveřím budou zaručeně sedět kované kování. Ty svou historií sahají daleko do dob před Kristem a dodnes patří k oblíbenému sortimentu v kategorii kování na dveře. Za tuto neutuchající oblibu vděčí především masivnosti a použitému materiálu. Kované kliky s přehledem přečkají i desetiletí bez známek většího opotřebení. Dávno neplatí, že se hodí pouze do srubů, památkových chráněných objektů, historických hotelů a restaurací. Tyto kliky jsou ideálním prvkem každého exteriéru a interiéru v běžných domácnostech, jež vyznávají nevšední styl a design.

Dlouhá životnost a šmrnc – kombinace k nezaplacení

Řemeslná patina má jednak nenapodobitelné kouzlo, ale především chrání kliku před mechanickým poškozením (poškrábání od prstenů či nehtů). Kované kliky vtisknou nezaměnitelné kouzlo vratům, brankám, ale také nevšedně zařízeným interiérům. Ať už se jedná o byt či dům vybaven starožitnostmi, venkovský styl nebo oblíbený industriální styl, jež se vyznačuje surovostí převzatou z průmyslového prostředí. Tento typ kliky si zaslouží, aby zapadla do celkového konceptu vybavení domácností. Perfektní tvary i materiály dotvářejí kompletní atmosféru interiéru.

Do moderního interiéru však nesedí

Rozhodně by působila, jako pěst na oko na obyčejných dveřích či v ryze moderně zařízeném interiéru. Pro tyto případy existují kliky různých tvarů i barev, které vtisknou každým dveřím punc originality. Tak, jako každému člověku sedí jiný styl i dveře vyžadují správné kování na dveře. Kované kliky nejenže snáší vysokou zátěž, ale mají styl, který se jen tak rychle neokouká.

Foto: kliky-kovani.cz