Kuchyně propojená s obývacím pokojem je stále oblíbenějším trendem, do kterého se již zamilovala celá řada lidí. Možná jste se do tohoto stylu zakoukali i vy a nyní netoužíte po ničem jiném, nežli po zrealizování tohoto nápadu. Což o to, máte-li k tomu vhodné dispoziční podmínky, nějaké investice a především čas a chuť, pak vám v tomto úkolu nic nebrání. Nenechte si ale ujít následující řádky, které vám poradí, jak se tohoto nápadu zhostit s maximální pečlivostí. Jedině tak získáte odměnu v dokonale spojené kuchyni s obývacím pokojem, které nebude mít jedinou chybičku na kráse ani praktičnosti!

ID-10034653

Velký prostor = spousta místa pro chyby

Kuchyně propojená s obývacím pokojem mnoho lidí láká především díky představě velkého prostoru, kde budou moci trávit více času s rodinou. Přeci jen když žena vaří, je izolována v kuchyni, zatímco zbytek rodiny tráví společný čas v obýváku. Je pravda, že propojením dvou místností vznikne jedna velká, ovšem rovněž tu platí riziko, že čím větší prostor, tím více místa na možné chyby – tak na to pozor. Je důležité, aby celek působil příjemně a aby spolu jednotlivé prvky ladily.

Jak sjednotit dva prostory?

Možná jste se zalekli předchozího odstavce a nyní máte ještě větší strach, že propojení kuchyně s obývákem nezvládnete. Nebojte se, od toho jsme tu my, náš článek a užitečné rady. Pro sjednocení dvou místností je třeba myslet na detaily, které vám s tímto úkolem hravě pomohou. Vhodné je použít do obou interiérů stejný druh nábytku, nejlépe v jednotném odstínu. Barva sedací soupravy může být vodítkem pro potahy na jídelních židlích, případně i na kuchyňských textiliích. Možností je spousta a rozhodně je z čeho vybírat!

Základem úspěchu je digestoř

Ať už si s ucelením prostoru vyhrajete jakkoli, veškerý dojem a komfort obou místností může hravě zkazit nepřítomnost digestoře. Jestliže toužíte po propojení kuchyně s obývákem, neměla by vám digestoř chybět. Uvědomte si, že se pachy z vaření nebudou držet jen v jednom prostoru, ale rozplynou se do obou místností. A nikdo nechce u sledování televize cítit páry tvořící se nad hrncem!

Fotografie publikována se svolením Photostock FreeDigitalPhotos.net