Styly v bydleníNěkdo ho má a někdo ne. O čem je řeč? Středobodem dnešního článku je přehled. Přehled o čem? O stylech v bydlení. Považujete se za znalce, který má všechny módní styly v malíčku? Nebo spíše patříte mezi neznalé laiky, kteří v tomto odvětví tápou jako ryba na suchu? Ať tak či onak – přečtěte si dnešní článek. Pro ty, kteří se vyznají, bude příjemným připomenutím, ovšem pro ty, jenž v tomto směru nemají tak úplně jasno, bude výbornou pomůckou, jak onen zmiňovaný přehled získat. Ono se to někdy může hodit.

Elegantní styl

Základem tohoto stylu není nic jiného než dřevo. Ovšem ne jen tak ledajaké – v ideálním případě dřevo tmavé doplněné o bílou barvu. Bílou barvou to ale nekončí. Dřevo dále můžete kombinovat s jedním dalším odstínem – nejlépe zemitým. A jaké barvy do tohoto stylu patří? Hnědá, bordová, zelená a fialová. Toužíte-li si zařídit interiér v elegantním stylu, velkým obloukem se vyhněte výstřelkům v podobě sedacích vaků, atypických plastových doplňků a dalších maličkostí, které do tohoto směru zkrátka nepatří. Určitě se ale nebraňte pohovkám, křeslům, konferenčním stolkům nebo komodám. Pokud se rozhodnete interiér oživit dekorem, sáhněte po tapetách či závěsech. Ovšem myslete na to, že by měl být nenápadný a nejlépe tón v tónu.

Moderní styl

Co je znakem moderních interiérů? Variabilita, jednoduchost, barvy, přírodní materiály, ale i jejich imitace. To jsou věci, na kterých se dá v případě tohoto stylu stavět. Spousta lidí si myslí, že když se pronese věta: Tomuto interiéru vládne dřevo! Musí v něm být zákonitě zastoupeno. To je ale mylná domněnka. Ve skutečnosti se vzor dřeva může objevit na laminátu, keramických obkladech nebo fóliích, které si můžete nalepit na dvířka skříněk či kuchyňské linky. Ono to vypadá v podstatě úplně stejně, ale mnohem déle vám to vydrží. Ačkoli moderní svět preferuje lesklé povrchy, nepředstavují nutnost. Právě naopak. Velice působivého efektu dosáhnete kombinací lesklých a matných povrchů.

Barevný styl

Barvy, barvy, barvičky! To je oč tu běží. Přesně tak – základem barevného stylu jsou – jak jinak – jedině barvy a všechny odstíny, které znáte. Patříte mezi ty, kteří se nespokojí pouze z jedním barevným odstínem? Pak si je domů pořiďte úplně všechny! Barvy zažily období své velké slávy již padesátých až sedmdesátých letech a v dnešní době zažívají obrovský comeback. Pokud barvy milujete, určitě se jim nebraňte. Samozřejmě nesmíte zapomínat na jeden důležitý fakt: Pokaždé musí být jedna barva základní. Určitě ale zapomeňte na volbu bílé, černé, šedé. I jakékoli jiné neutrální a nezajímavé odstíny nemají sebemenší šanci. Měli jste v plánu pořídit šedou pohovku? Vyměňte ji za červenou! Chtěli jste si koupit bílá křesla? Raději sáhněte po kombinaci fialové a modré! Barvy zkrátka musí být hravé, živé a veselé.