Styly v bydleníPatříte mezi všeználky, nebo spíše mezi ty, kteří nemají moc velký přehled? Neustále kolem sebe slýcháte o nejrůznějších stylech v bydlení, ale vám se jednotlivé pojmy pletou. Když je řeč o moderním stylu, nikdy moc dobře nevíte, co si pod tím máte představit. Pletete si romantiku se skandinávií, rozdíl nevidíte ani mezi glamour a puristickým stylem. Co se tohoto odvětví týče, jde to úplně mimo vás. Není to ale škoda? Nevědět, o čem je řeč, neumět si představit, co jednotlivé styly znamenají, čím jsou typické a co do nich patří? V minulém článku jste se mohli seznámit se třemi styly v bydlení. Ani dnešní článek nebude s informacemi pozadu.

Romantický styl

Romantický styl rozhodně nevyšel z módy, jak se mnozí z vás možná domnívají. Základem tohoto stále oblíbenějšího stylu je bílý nebo světle krémový nábytek, jež má příjemný zaoblený tvar a je doplněn o odstíny červené, růžové a fialové. Pokud všechny tyto body spojíte, získáte jedinečný romanticky vyhlížející styl, ve kterém se žije jak jinak než romanticky. Navíc jste-li romantické duše, nevím, nad čím ještě váháte. Spousta lidí zastává názor, že člověk by měl své bydlení zařídit podle toho, jaký je on sám. A jste-li romantici, i vaše bydlení by mělo být romantické!

Glamour styl

Barevný základ glamour stylu je tvořen černou, černou a fialovou. Tento styl je typický pro luxusní vzhled, který velice snadno propůjčí i vašemu interiéru. Možná právě proto je tak oblíbený a stále častěji vyhledávaný. Svému interiéru dodáte na přitažlivosti pomocí nábytku ve vysokém lesku. Ano i lesk je pro glamour styl naprostou nezbytností. Není se čemu divit, že se právě v tomto případě nevyhnete stříbrným a zlatým doplňkům, zrcadlům a sklu. Vhodný je i nábytek imitující baroko a rokoko, zapomeňte ale na varianty v bílém či černém lakování.

Puristický styl

Tento styl spousta lidí nezná. A je to škoda, protože i on má něco do sebe. Ptáte se, co je to puristický styl? Čistota a důraz na detail. Přesně tak by se dal neméně známý, avšak velice oblíbený styl definovat. V tomto případě všemu vládne bílá barva, jež je dominantní prvkem tohoto stylu. Maximálně ji můžete doplnit dřevem nebo kvalitní přírodní kůží. Nepočítejte s barevnými prvky, jelikož ty jsou v tomto případě výrazně potlačovány. Stejně tak je to i s nábytkem, jehož množství se omezuje na minimum, ale důležitou roli zde hraje propracovanost, sladěnost a především smysl pro detail. Veškeré prvky, jako například lustr, stojací lampa i malá lampička, musí pocházet ze stejné kolekce. Kombinace se nepřipouští.