podzimni-dekoracePodzim už je v plném proudu a tohle roční období nám vládne jak kalendářně, tak i co se teplot týče. Dny jsou najednou mnohem kratší, noci naopak příjemně delší, rána jsou čím dál studenější a stále častěji nás v brzkých hodinách doprovází hustá, mléčná mlha. Ačkoli je podzim jakousi tichou předzvěstí nejstudenějšího období v rocezimy – přináší nám nejen krásné výhledy z oken na pestrobarevně zbarvenou přírodu, ale zároveň nám poskytuje i nespočet příležitostí, jak si špetku podzimního času vnést i do našich domovů.

Dýně k podzimu patří

Řekne-li se podzimco se vám vybaví? Někoho ihned napadne spousta spadaného listí, dalšímu přijdou na mysl sušené plody, další si ihned vzpomene na vydlabané dýně. A právě dýně jsou nejtypičtějším znakem podzimu. Nenechte se zmýlit – tyto oranžově zbarvené plody nejrůznějších tvarů a velikostí nejsou výsadou jen svátku zvaného Halloween, který u nás – bohužel – neslavíme. Dýně vypadají skvěle i na stole nebo kdekoli v interiéru! Nebojte se tento druh dekorace vpustit do vašeho bydlení – jestli se rozhodnete dýně klasicky vydlabat, nebo je necháte tak, jak jsou – záleží jen na vás. Další tipy a návody najdete například v magazínu zena.prozeny.cz (nás nejvíce zaujala dýně – květináč).

Prostřete si stůl podzimně!

Podzimní dekorace se nemusí týkat jen venkovních květináčů či schodů plných vydlabaných dýní. Chcete-li navodit příjemnou a barevnou podzimní atmosféru i u stolování – prostřete si stůl v podzimním stylu! Jako dekorace vám poslouží cokoli – i to, co najdete venku v přírodě. Vydejte se na procházku do lesa, nebo se projděte po své zahradě a všimněte si, kolik zajímavých maličkostí vám podzim přináší – plody, listy, větvičky. Za výrobu zajímavé podzimní dekorace hned nemusíte utrácet nekřesťanský balík. Naopak! Využijte dary přírody – jsou pěkné, zajímavé a hlavně zdarma. Nebo můžete sáhnou po některých bytových doplňcích. Inspiraci najdete v magazínu 365dnídoma.cz v části bytové doplňky.

Ulehněte s podzimem aneb podzimní dekorace do ložnice

Podzimní motivy můžete vnést i do nejdůležitější místnosti vašeho bydlení – ložnice. Samozřejmě, proč by ne! Můžete se pokusit vyrobit něco složitého, třeba tohle. Pokud se nechcete hodiny trápit s výrobou podobné dekorace, mísy sušených plodů, originálního květináče či vydlabaných dýní, poohlédněte se po příjemných motivech například na povlečení či přehozech, které podzim znázorňují. Ložní prádlo s potiskem barevného listí jistě zútulní vaši ložnici a vy brzy zjistíte, jak příjemné je ulehnout do peřin s motivem podzimu.

 

 

Zdroj obrázku: www.freshome.com