Styly v bydleníStylů existuje tolik, že se v nich většina lidí jednoduše přestává orientovat. Není se čemu divit, na výběr jich totiž máte hned několik. Přičemž každý je něčím jiný, něčím originální, něčím zajímavý. Jak už bylo řečeno, každému se líbí něco jiného. Jsou mezi námi ale tací, kteří s hrdostí v hlase prohlašují, že je jejich bydlení zařízené v ryze moderním stylu. Jenže opak je pravdou a jejich interiér připomíná spíše glamour a do moderna má hodně daleko. Mýlit se je lidské. Pokud i vy ve stylech bydlení tápete, jistě oceníte dva předchozí články, jež vám byly jakýmsi vodítkem do tohoto světa. Ani dnešní článek se nebude odvíjet jiným směrem a připomene vám další módní styly, do kterých můžete zahalit svá obydlí.

Venkovský styl

Známý a oblíbený styl přezdívaný New Country nebo New Vintage. O čem je řeč? O venkovském stylu. Pro tento styl jsou ale zapotřebí ideální dispozice v podobě správného prostředí, jež vám nabízí například chalupy nebo staré domy. Základ tohoto stylu hledejte v dřevěném nábytku. Okamžitě si z hlavy vyžeňte myšlenku napodobenin, ty zde nemají místo. Ideální je kvalitní a dobře zpracovaný masiv. Chcete-li si své bydlení zařídit v tomto stylu, věřte, že vašemu interiéru budou slušet i historické prvky, jako jsou komody, almary staré příborníky. I jeden kousek stačí, aby vaše bydlení dostalo ten správný šmrnc. A co barvy? Jedině přírodní odstíny.

Koloniální styl

Další z méně známých stylů, který ale má své nezaměnitelné kouzlo. Spousta lidí si v tomto stylu své bydlení zařizuje, ve většině případů ale neví, že se jedná o styl koloniální. Středobodem tohoto stylu jsou přírodní materiály. Ovšem nemyslete si, že sem patří pouze dřevo! Své čestné místo zde našly i kožešiny a kůže, zároveň i tlumené barevné odstíny počínající bílou a končící nejrůznějšími odstíny. Velice žádanými prvky jsou různé proutěné doplňky, které by vám doma rozhodně neměly chybět. Vyplétaná křesla jsou nezbytností. A napadlo vás někdy nahradit klasické rolety těmi z rákosu?

Avantgardní styl

Styl naprosto šokující, netypický, mnohdy až šílený. Seznamte se s avantgardním stylem, kterému dominují přiznané cihly, beton a atypické kousky nábytku vyrobeného nejen z plastu. Své místo zde má i nerez, ocel a drát. Avantgardní styl není moc rozšířený. Možná za to může právě jeho šokující vzhled, který nesedne úplně každému. Dalším typickým znakem tohoto stylu jsou výrazné barvy. Nevyhýbejte se oranžové, červené, bordó a jejich kombinacím.