Chystáte se na koupi či prodej nemovitosti? Pak se připravte na to, že vás čeká celá řada poměrně náročných úkonů. Kdo z vás si představuje, že vše proběhne během jediného dne, ten je na velkém omylu. Při nákupu a prodeji nemovitostí je na místě opatrnost, musíte splnit veškeré zákonné podmínky. Před koupí bytu je krom jiného dobré se podívat na výpis katastru nemovitostí.

Proč navštívit katastrální úřad?

Bez výpisu z katastru nemovitostí se při prodeji domu nebo pozemku neobejdete /

Bez výpisu z katastru nemovitostí se při prodeji domu nebo pozemku neobejdete /

Výpis katastru nemovitostí vám poslouží k tomu, že si ověříte skutečného majitele nemovitosti. Zabráníte tak situaci, kdy by vám byt prodala osoba, která ve skutečnosti není jejím právoplatným majitelem. Stejně tak je to nahlédnutí do katastru nemovitostí praktické v případě, že kupujete nemovitost i s pozemkem. Zjistíte si totiž, co vše k ní náleží.

Kolik stojí výpis z katastru?

Nahlédnutí do katastru nemovitostí může provést kdokoliv. V případě, že chcete výpis, počítejte s tím, že vás to bude stát až 100 Kč. Záleží na tom, jaké množství informací chcete okopírovat. Údaje vám poskytne místně příslušný katastrální úřad.

Jak levně získat služby, které potřebujete při prodeji nemovitosti?

Vyhnout se potížím při koupi či prodeji bytu se dá poměrně jednoduše tím, že se spojíte s odborníky. Může jít o realitní kancelář. Za její služby však zaplatíte poměrně dost peněz. Levnější variantou je využít specializovaný internetový portál, který je zaměřen na koupi a prodej nemovitostí. Na něm si snadno najdete i kupce, a to díky inzerci, která bude viditelná pro mnoho zájemců. Kvalitní realitní portál vám navíc poskytne i další služby, včetně právních. Ty se vám budou při prodeji či nákupu nemovitosti rozhodně hodit. Kompletní právní servis a možnost inzerce vaší nemovitostí nabízí zdarma či za nízké poplatky portál Realitní revoluce. Na něm najdete i potřebné dokumenty, které jsou zde k dispozici ke stažení rovněž zdarma.