home_stagingSlyšeli jste již někdy o metodě „homestaging“? Pokud ne, pak vám prozradíme, že se jedná o způsob, jak připravit nemovitost k prodeji či pronájmu. Ťukáte si na čelo a myslíte si něco o tom, že připravit byt k prodeji není nic složitého a žádné speciální zahraniční metody k tomu nepotřebujete? Nenechte se mýlit! Drtivá většina majitelů nemovitostí dělá několik zásadních chyb, které snižují kupní cenu bytu či domu nebo naopak prodlužují dobu, po níž je nemovitost prakticky neprodejná. Pojďme se společně podívat, v čem tkví tajemství homestagingu a jak to udělat, aby vám potenciální zájemci o nové bydlení doslova „utrhali ruce“!

Je to snadné a jednoduché

Patříte mezi zoufalé majitele bytu, který ne a ne prodat? Pak si osvojte alespoň základní pravidla homestagingu. Žádná celková rekonstrukce, žádné velké nakupování. Ideálně byste si měli vystačit s tím, co se ve vašem interiéru aktuálně nachází. Základem všeho je zbavit se nepotřebných a zbytečných věcí, které estetickému rázu místnosti spíše škodí nežli naopak. Pošlete do popelnice staré usušené kytice, proděravěné klobouky z vaší první dovolené nebo další zbytečnosti, s nimiž u potenciálního zájemce příliš nezabodujete. Pokud navíc byt pronajímáte, raději si všechny osobní věci vezměte s sebou. Nikdy totiž nemůžete dopředu vědět, jaká existence se do vašeho bytu nastěhuje.

Úklid nepodceňujte

Ještě před tím, než zájemce pozvete dál, pečlivě nemovitosti ukliďte. Poházené časopisy, rozečtené letáky na kuchyňském stole nebo stoletý prach na obývací stěně výslednému dojmu příliš nepřidá. Pokud nechcete strávit den s kyblíkem a hadrem v ruce, přizvěte si na pomoc profesionální úklidovou službu. Tato investice se vám totiž mnohonásobně vrátí a realitní servery i jejich čtenáři se o vaši nemovitost poperou!