Většina supermarketů i malých obchodů svým zákazníkům před několika lety zpoplatnila igelitky. Sice stojí jen pár korun, jenže pokud si spočítáte, kolikrát do roka si je kupujete, vyjde vás to celkem draho. Nemluvě o tom, že jsou nepraktické, snadno se poničí a musíte je vyhodit. Daleko lepším řešením představují nákupní koše, a to hned z několika důvodů.

Nákupní koš vydrží léta

5067660_BK7003_highKvalitní nákupní koše se vyrábějí z lehkých a přitom vysoce odolných materiálů, jejich konstrukce je vyrobena například z hliníku. Díky tomu vydrží klidně i několik let. Ano, vyjdou vás minimálně na stovky korun. Ale jak už jsem zmínil v úvodu, za stejnou dobu nakoupíte igelitky možná za daleko větší sumu.

Nosí se lépe nežli igelitka

Jak se pozná dobrý nákupní koš, se kterým se nemusíte bát vyrazit ani na větší nákupy? Kromě již zmíněné konstrukce z odolných materiálů nesmí chybět dostatečně pohodlná rukojeť, ideálně vypolstrovaná tak, aby vás ani zatížení košík netlačil do rukou. Samozřejmost je pak velký objem. Moderní nákupní koše pořídíte i s objemem přes 20 litrů, což už pro víkendové nákupy zcela dostačující.

Vybrané typy mají uzavíratelná víka

Pokud se rozhodnete pořídit si nákupní koš, doporučuji zvolit typ, který má uzavíratelné víko. Jednak vám z koše při cestě nemůže nic vypadnout, jednak jde i o jakýsi bezpečnostní prvek pro případ, že by se vám třeba někdo v autobuse při cestě domů chtěl na váš nákup podívat a něco si vzít.
Elegantní nákupní koše, s kterými bude nakupování a donáška zboží domů doslova hračkou, pořídíte v internetovém obchodě nakupni-kose-tasky.cz. Na výběr je zde poměrně solidní množství variant v různých cenových relacích i designech. Vybere si tak zde skutečně každá hospodyňka, která chodí často na velké nákupy.

Foto: nakupni-kose-tasky.cz