Čekáte návštěvu? Pak byste si ještě před tím, než hostům otevřete dveře, měli být jistí, že je vaše domácnost připravena reprezentovat vás v tom nejlepším světle. Mnohdy jste totiž přesvědčení, že doma máte perfektně uklizeno, jenže vaše návštěva se již po prvních krocích z předsíně do obývacího pokoje tváří úplně jinak – a právě v tom se skrývá ten největší kámen úrazu. Proto vám v dnešním článku představíme nejčastější chyby, které se před přijetím návštěvy dopouštíte.

dining-room-1006525_1920

Předsíň – riziko úrazu

Největším problémem bývá předsíň. Ta by ale naopak měla být vaší vizitkou, neboť je to úplně první místo, kam svou návštěvu pustíte. Neodpustitelnou chybou jsou poházené boty, o které by příchozí hosté museli zakopávat. Dejte si na tento problém pozor a zařiďte, aby všechny boty měly své místo. Hravě to vyřeší prostorný botník, díky kterému bude předsíň vypadat uklizeně a uceleně.

Obývák – možné přešlapy

Další cestou vaší návštěvy je s největší pravděpodobností obývací pokoj. I tady si o vás vaši hosté udělají jasný obrázek. Obývací pokoj je společenská místnost, která by podle toho měla vypadat. Do tohoto prostoru se nehodí soukromé fotografie, které si spousta lidí s oblibou vystavuje. Jestliže i vy máte nějaké fotografie, které například více odhalují nebo jsou intimnější, dejte si je třeba do ložnice, kde zůstanou cizím očím skryté.

Koupelna – pozor na trapasy

Je samozřejmé, že koupelnu a WC vaše návštěva využije s největší jistotou. Možná právě tento prostor dokáže nasekat tu největší paseku. Ještě než tedy návštěvě otevřete dveře, mějte jistotu, že je vaše WC čisté, v umyvadle nejsou pozůstatky po holení a že je k dispozici čistý ručník. Teprve pak můžete s klidným srdcem říci návštěvě „dále“!

Obrázek: pixabay.com