Vybrat dětskou postýlku je jeden z úkolů nastávajících rodičů, kterému je třeba věnovat dostatek času i pečlivosti. Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší a postýlka je důležitou součástí života miminka minimálně po 3 nastávající roky. Čekáte miminko a uvažujete nad výběrem dětské postýlky? Pak jsme si jistí, že v tomto ohledu určitě nechcete udělat chybu nebo šlápnout vedle. Proto jsme pro vás připravili dnešní článek, ve kterém vám dáme hned 4 užitečné rady. Ty vám při rozhodování jistě přijdou vhod a určitě i v ledasčem pomohou.

baby-376531_1920

Rada první: materiál

Co se materiálu týče, dovolíme si vám doporučit osvědčenou klasiku v podobě masivního dřeva. S touto volbou rozhodně nemůžete nic zkazit, ba jedině naopak. Masivní postýlky se v mnoha rodinách dokonce dědí z generace na generaci, což je možné především díky jejich výdrži a odolnosti. Co se financí týče, počítejte s vyšší cenou, ovšem pamatujte, že se jedná o investici, která se rozhodně vyplatí.

Rada druhá: velikost

Dojde-li řeč na velikost, je to jednoduché. Většina postýlek se vyrábí v základních rozměrech 120×60 cm, což je naprosto dostačující. Sehnat se samozřejmě dají i postýlky větší dosahující rozměrů 140×70 cm, které dítko může využívat poměrně dlouho – klidně až do svých pěti let.

Rada třetí: cena

Co se ceny týče, počítejte s tím, že se bude odvíjet nejen od materiálu, ale rovněž i od zpracování a samozřejmě i typu. Cenově tak můžete začínat na jednom tisíci korun a vyšplhat se můžete až na desítku. Záleží jen na vás, kolik se rozhodnete investovat. Dobré je ale myslet na to, že ne všechno drahé musí být automaticky kvalitní a maximálně bezpečné. Při výběru určitě zjistíte, že dvě nachlup stejné postýlky mohou stát odlišně jen proto, že ta jedna má známější značku. Tak na to pozor.

Rada čtvrtá: funkce

V posledním době se zaměřme na funkce dětských postýlek. Existují postýlky klasické, do kterých dítko musíte ukládat přes boky postýlky. Pořídit se rovněž dají postýlky s vyndávacími příčkami nebo se stahovacím bokem, které jsou o něco praktičtější.

Obrázek: pixabay.com