Dávno odzvonilo dobám, kdy dlažba slušela jen koupelnám či kuchyním. V současné době je tento typ obložení stále populárnější i v dalších interiérech, jako například ložnici či obývacím pokoji, kde nachází své čestné uplatnění a lidem se to líbí. Zahoďte předsudky a dopřejte vašemu bydlení šmrnc. Ve výsledku tak získáte příjemnou změnu, která bude působit originálně, moderně a z úklidového hlediska si jistě nebudete mít na co stěžovat! Nechte se dnešním článkem inspirovat a možná i u vás doma najdou dlaždice své místo – a kdo ví, třeba si je i zamilujete!

Obkládačky

Dlažba, která nestudí

Spousta lidí se od dlažby nechá odradit z jednoho prostého důvodu: mají strach, že je bude studit na bosých nohách a znepříjemní tam pobyt v místnosti. Zastáváte i vy podobný názor, a proto jste si domů ještě dlažbu nepořídili? Pak věřte, že děláte chybu! Možná, že dříve obklady a dlaždice opravdu studily a byly na omak chladne, ty současné mají odlišnou povrchovou úpravu, díky které lépe natahují teplo z okolí. Vidíte? Netřeba se jim vyhýbat!

Kvalita na prvním místě

Rozhodnete-li se pro dlaždice do obývacího pokoje, dejte si při výběru hodně záležet. Obývák je jedna z nejfrekventovanějších místností, a proto je velice důležité zvolit sem kvalitní zpracování povrchu, kterým bude vámi zvolená dlažba disponovat. Co se designu týče, je to individuální věc, podlaha v obýváku musí splnit podmínky otěruvzdornosti – a to nejlépe na stupni 4. Což znamená, že byste svou pozornost měli ubírat směrem dlažby, která vydrží vyšší frekvenci pohybu i větší znečištění.