S přicházejícím jarem začne většina hospodyněk sušit prádlo venku. Pokud si i vy pohráváte s touto otázkou, dovolíme si vám doporučit přečtení dnešního článku, jehož tématem bude správné a především šetrné sušení prádla. Myslíte si, že sušit prádlo není žádná věda? Pak jste se určitě nikdy nezamysleli nad tím, který způsob je pro vaše oblečení nejšetrnější. Zatímco dříve nebyla jiná možnost, nežli prádlo vzít a pověsit jej na šňůry v koupelně, zahradě či balkónu, dnes tento trend nahrazují sušičky. Víte ale, co je pro vaše prádlo nejlepší?

Sušení prádla

Sušení prádla na slunci

Sušení venku na sluníčku je nejčastější způsob, který ale má svá pro a proti. Prádlo schne rychleji, navíc díky slunečním paprskům bílé prádlo dostane ještě bělejší šmrnc a pokud si jej dobře rozvěsíte, nebudete se doma muset trápit s žehlením. Navíc prádlo vysušené sluníčkem krásně voní. A teď z té temnější stránky – barevné oblečení na sluníčku ztrácí svou pestrost a jelikož často délku schnutí zkrátka neodhadnete, prádlo vám přesychá, díky čemuž následně nadáváte u žehlení.

Sušení prádla nad kamny

Možná trochu zastaralejší způsob, přesto však stále používaný. Prádlo nad kamny krásně a především rychle schne, navíc vám nikde nepřekáží roztahané šňůry. Za nevýhodu by se stejně jako v předchozím případě dalo označit přeschnutí prádla a jeho následné zhoršené žehlení.

Sušení prádla v sušičce

A konečně se dostáváme k nejmodernějšímu způsobu sušení prádla. Nejnovější sušičky vám ho navíc vyplivnou nerozmačkané, tudíž v mnohých případech ani nemusíte sahat po prknu a žehličce. Prádlo sušené v sušičce je navíc jemnější a měkčí. A jaké to má nevýhody? Inu tak v tomto případě lze mluvit snad jen o problému s umístěním sušičky, neboť ne každý má velkou koupelnu a v mí místa na rozdávání.