Úklid bezesporu patří mezi nejneoblíbenější činnosti, kterým se všichni chcete vyhnout co možná nejširším obloukem. Jenže čas od času je pořádný úklid domácnosti zkrátka potřeba, a proto i s největším odporem musíte vzít do ruky vysavač a hadru na prach a zhostit se tohoto úkolu se ctí. Pokud ani pro vás není úklid vítaným koníčkem, přečtěte si dnešní článek, ve kterém vám prozradíme nejčastější chyby při úklidu, kterých se s největší pravděpodobností dopouštíte i vy. Jedna věc jsou prostředky, které k úklidu použijete, věc druhá je způsob, s jakým k tomuto úkolu přistoupíte. 

Chyby při úklidu

  1. Máte dveře dokořán

    Máte při úklidu dveře otevřené a postupujete tak od místnosti k místnosti? Pak děláte jednu z nejčastějších chyb, které se stejně jako vy dopouští drtivá většina lidí. Nejlepší je, když si během úklidu zavřete nejen dveře, ale i okna, přičemž vám ihned vysvětlíme podstatu tohoto počínání. Zvláště u vysávání se všude po místnosti víří prach, proto je zbytečné, abyste si díky otevřeným dveřím naprášili do dalších místností, mezi kterými mohou být i ty, které jste před chvilkou pracně vyšperkovali.

  2. Společnost vám dělá průvan

    Co se úklidu týče, jeho největším nepřítelem je průvan, který vám mnohdy dělá společnost. Zvláště ve chvílích, kdy se snažíte utírat prach, jeho negativní vliv pocítíte na vlastní kůži. Abyste se průvanu zbavili, neotvírejte si při uklízení okna, nebo si nechte otevřené vždy jen jedno. Jakmile jich otevřete více naráz, v tu ránu se vám doma vytvoří tzv. komínový efekt, díky kterému vzduch začne nekontrolovatelně proudit a vířit tak prach na již utřená místa.

  3. Špatně si rozkládáte práci

    Další velmi častou chybou je špatný sled úklidových činností. Většina z vás pří úklidu začne utíráním prachu, následně přistoupíte k luxování či zametání nebo vytírání. I kdybyste měli dokonalý vysavač nebo při zametání koštětem hýbali co nejopatrněji, stejně víříte prach, který následně dosedá na nábytek, kde jste před chvílí pracně utřeli prach.