Sháníte-li kvalitní oplocení, půjdete především po jeho vlastnostech. Důležitá je odolnost, stabilita a také dlouhá životnost. To vše má v rukou výrobce při výběru materiálu, ze kterého plot zkonstruuje. Pro toho, kdo chce mít hodně soukromí a chránit svůj majetek před nezvanými návštěvníky, je třeba zvolit skutečně něco extra. Mezi ty nejodolnější patří rozhodně betonové ploty. Skládají se z betonu prvotřídní kvality, který odpovídá za klíčové vlastnosti plotu.

Betonový plot je designová záležitost /

Betonový plot je designová záležitost /

Betonové ploty jsou odolné vůči vlhkosti, slunečnímu záření, změnám teplot i mechanickému působení. Díky tomu se vyznačují dlouhou životností. Jistě každého potěší také to, že betonové ploty jsou prakticky bezúdržbové, to znamená, že se o ně nemusíte starat. Stačí plot nechat nainstalovat a máte od plotu na dlouhá desetiletí pokoj. Jak vybrat ten pravý plot? Vždy se dívejte na výrobce, u betonových plotů je důležité, aby byl beton vyroben u nás, tedy z kvalitních surovin, pozor na polské napodobeniny, které zdaleka nevydrží to, co plot ze skutečného betonu. Betonové ploty jsou také vysoce variabilní. To znamená, že si můžete sami zvolit, jak vysoké má být vaše oplocení, také tvar jeho zakončení, barvu a design.

Každý betonový plot je tak unikátní a originální, nemusíte se bát, že bude mít každý soused stejný plot. Tvar plotu může být rovný, do oblouku, hladký nebo s ozdobnou mřížkou. Velmi atraktivní jsou v poslední době ploty zakončené dřevěnými latěmi. Nejoblíbenější design je určitě štípaný kámen, který vypadá přirozeně a hodí se ke každému domu, na výběr je hned několik barevných provedení. Poslední designovou novinkou jsou oboustranné betonové ploty. Už se nebudete muset rozhodovat, kam plot otočit hladkou stranou, nyní má designové obě. Vsaďte na praktický a designově propracovaný oboustranný betonový plot.