Štěně potřebuje hračky, aby se samo zabavilo

Štěně potřebuje hračky, aby se samo zabavilo

Pořízení si psa je velmi důležité rozhodnutí a pro nového majitele také závazek na několik let. Jak zvládnout první dny s novým domácím mazlíčkem a co vše mu pořídit?

Než si pořídíte psa

Než se rozhodnete pořídit si psa, důkladně zvažte, zda je to pro vás správné rozhodnutí. Pes není hračka, ale živá bytost, která vyžaduje patřičnou péči a rodinné zázemí. Nejhorší variantou je darování štěněte darem, jelikož tak se spousta čtyřnohých mazlíčků po čase dostane do psího útulku, když páníček zjistí, že na ně nemá dostatek času nebo ho pes prostě omrzí.

Vítej v novém domově

Pokud jste si jisti, že budete schopni psovi zajistit dostatečnou péči, přichází na řadu první investice a to do vybavení. Každý pes by měl pochopitelně mít misky na jídlo a vodu. zapomenout nesmíte ale ani na psí pelíšek. Pozor si dejte na jeho umístění – neměl by být nikde, kde na něj budou dopadat sluneční paprsky, ani tam, kde je průvan. Najděte pro pelíšek klidné místo, kde se často nechodí a váš pes zde tak bude mít dostatečný klid pro odpočinek. Štěně bude potřebovat i nějaké hračky, aby se samo zabavilo. Nemusíte ale

Pořiďte si nového psího kamaráda

Pořiďte si nového psího kamaráda

utrácet za drahé plastové pískající hračky. Štěněti bude stačit starý tenisák nebo plyšový hračka.

Zdraví na první místě

S pořízením psa ale přichází také výdaje za veterinární péči. Obzvlášť štěňata musí absolvovat pravidelná odčervení a povinná očkování. Ačkoliv je štěně radost, bude potřebovat vaši péči a především výchovu. První dny s novým čtyřnohým kamarádem nebudete vědět, kde vám hlava stojí. Pokud mu ale budete věnovat dostatek péče, stane se z něj váš nejvěrnější kamarád.