Zaostřeno na ložnice: Děláte i vy při jejich zařizování tyhle zásadní chyby?
Věřte nebo ne, ale každý prostor má svůj určitý charakter, který je závislý na funkci dané místnosti. Mluvíme-li o ložnici, mluvíte tak o místě, které je určeno pro odpočinek, klid a relaxaci. Spousta lidí bere ložnici jen jako další pokoj v bytě či domě a při jejím zařizování se dopouští několika zásadních chyb. Pak se ale diví, že jim ložnice nepřináší to pravé ořechové, co od ní očekávají. V ložnici se spí a odpočívá – jedná se tedy o klidovou zónu – a tomu byste měli přizpůsobit nejen použitý nábytek, ale také způsob jejího užívání. Možná jste i vy nedávali pozor a chtěně nebo i nechtěně svou ložnici zařídili špatně a ještě hůř jí používáte – a tahle vaše místnost trpí. Víte vůbec, co do ložnice patří a co by rozhodně mělo zůstat za dveřmi? Jestli ne, pak rozhodně pokračujte ve čtení tohoto článku – mnohé vám totiž prozradí!
V ložnici se nepracuje!
Kdo pracuje v kanceláři jistě moc dobře ví, že je to místnost určená pro práci a jakmile do ní vejdete, naplní vás pracovním elánem a energií, kterou následně využijete k plnění úkolů. Jakmile se ocitnete v této místnosti, naladíte se na každodenní rituál pracovních povinností, které je nutné splnit. Ale ve chvíli, kdy otevřete dveře do vaší ložnice, měl by na vás okamžitě dýchnout pocit klidu, bezpečí a měli byste cítit atmosféru slibující odpočinek. Co se vám tím snažím říct? Rozhodně si do ložnice neumisťujte knihovnu, pracovní stůl ani regály se všelijakými papíry či lejstry. Zkrátka tuto místnost vybavte pouze tím, co je potřeba ke spánku a odpočinku. Práce a nic s ní spojené rozhodně za dveře ložnice nepatří.
Ložnice není určená pro skladování věcí!
Spousta lidí – a vy mezi ně možná taky patříte – často a s velkou oblibou do ložnice umisťují věci, které se buď nikam jinam nehodí nebo se nikam jinam jednoduše nevejdou. Chyba, chyba, chyba! Pokud se pod vaší postelí schovává například sportovní náčiní, kufry či sezónní oblečení – máte problém. Uvědomte si, že se na těchto zašitých věcech akorát usazuje prach a řekněme si upřímně – budete ho alespoň jednou týdně utírat? Myslím, že odpověď byla jasná ještě dříve, než vůbec zazněla otázka.Tím pádem tak máte pod místem, na kterém spíte, časovanou prachovou bombu, a stačí i sebemenší průvan a najednou máte v pokoji znečištěný vzduch – a v tom chcete spát?!
Elektrospotřebiče ven!
Možná i vás potkala situace, kdy jste se v noci probudili a slyšeli jste bzučet špatnou zásuvku či starý elektrospotřebič. To pak na klidném spánku moc nepřidá, viďte? V noci totiž vaše uši dokážou vnímat i takové zvuky, o kterých nemají během dne sebemenší tušení. Pokud si do ložnice umístíte až zbytečné množství elektrospotřebičů, které pak před spaním nastrkáte do zásuvek – lampička, nabíječka k mobilnímu telefonu, odpuzovač komárů, elektrický budík nebo zvlhčovač vzduchu – nemůžete se pak divit, že vám chybí klidný a ničím nerušený spánek.