Kulatý a hranatý nábytekKruh je považován za nejideálnější tvar. Není se proto čemu divit, že si ho stále více lidí snaží zaimponovat do svých domácností. Zaoblený nábytek zažívá během posledních pár let neuvěřitelný boom v oblasti bydlení. Možná právě z toho důvodu – že ho má doma každý– stále více lidem vadí a nemůžou mu zkrátka přijít na chuť. Proto jsou mezi námi i tací, kteří nedají dopustit na klasický hranatý nábytek. Nabízí se tedy otázka: Kulatý nebo hranatý? Pro někoho je to nezodpovězená otázka stejně jako to bylo s vejcem a slepicí. Jednoznačná odpověď jednoduše neexistuje.  Záleží to na vkusu, preferencích a styku každého z nás. Obecně platí, že kulatý nábytek si do svých domovů pořizují milovníci nadčasového a trvalejšího bydlení, zatímco hranatému nábytku dávají přednost zastánci módních trendů. A do jaké skupiny patříte vy?

Módnímu minimalismu vládnou hranaté tvary

Krychle a hranaté formy jsou v moderní architektuře i soudobém designu hojně využívané. Vzhledem k jejich oblíbenosti dostávají stejný tvar i spotřebiče moderních kuchyní a poslední dobou těmto tvrdým tvarům začínají podléhat i koupelny. Mnozí lidé dávají hranatosti přednost kvůli čistým rovným plochám a rovnoběžným hranám, díky kterým vše vypadá působivě výrazně.

Obliny prověřené historií

Obliny mnohým lidem v hlavně ihned evokují baroko. Spousta z nich si okamžitě vybaví baculaté andělíčky, které byly s tímto stylem úzce spojené. Kruh a kulatý nábytek hrály důležitý prim i v architektuře a samozřejmě i v nábytkářství. Možná právě proto se objevovaly v mnoha dalších historických stylech. Rozhodnete-li se dát přednost kulatému nábytku, volíte svým způsobem to nejlepší, co prověřila tradice.

Existuje ale celá řada dalších důvodů, proč si zamilovat kulaté tvary. I samotní vyznavači minimalismu, kteří zastávají hranatý nábytek, přiznávají, že obliny jsou mnohem přátelštější, milejší a příjemnější jak pro oko, tak i na dotyk.

Ať tak či onak…

Kulatý i hranatý nábytek má zkrátka něco do sebe. Spousta lidí sice touží po zaobleném nábytku, ovšem vzhledem k tomu, že se domy i byty stále staví v hranatých tvarech, je pak velice těžké tento druh vybavení do těchto prostor zaimponovat. I přesto všechno je to pořád otázka individuálního vkusu. Tak si vyberte podle sebe.