Venku sice není moc hezký podzim, ale doma z něj můžeme udělat nejkrásnější roční období. Jak? Stačí vytvořit příjemné a nenucené dekorace, které byt oživí a vdechnou mu kouzlo pohádkového podzimu.

Podzim je probarven barvami vinné révy, olivových keřů, okrovo-naoranžovělých listů snášejících se k zemi z vysokých stromů, barvou jejich kůry a potemnělého nebe. Barvy podzimu bychom měli využít i interiéru a aplikovat je pomocí podzimní dekorace. Domovu tak vdechnete kouzlo útulnosti a bezpečí.

Svíčky, svícny, lucerny a lampiony

S podzimem souvisí svíčky, lampiony i lucerničky, svátek dušiček a průvod svatého Martina. Aplikujete-li si svíčky či lucerničky doma, váš byt se rozzáří tlumenou nažloutlou barvou domácího krbu.

naturalProstírání

Podzimní dekoraci můžete využít i ve formě podzimního prostírání. Na stůl stačí postavit pár svíček, vázičku s barevným listím, sklenku plnou žaludů či na lustr zavěsit podzimní girlandu v podobě listů navázaných na provázcích.

Tradiční materiály i netradiční moderna

K podzimu patří žaludy, kaštany, listy, větvičky, šišky i kúra stromů. Všechny tyto tradiční materiály můžete použít i netradičně, například lýkovým a kůrou obtočit svíčku, a vdechnout domu tak pořádný kus originality.

table1