Home-PaintingChceme-li změnit ráz bytu, dodat bytu šmrnc, změnit jej nebo jen potřebujeme stěny poupravit, vrháme se na malování. Dnes již všichni víme, že výmalba stěn je důležitým krokem, jak v otázce designu, tak v otázce naší psychiky. Víme však, jak správně malovat?

Podzim je depresivním obdobím, které naší psychice moc nepřidá. Venku sychravo, deštivo a mlhavo a doma to nevypadá o moc lépe. Proto právě na podzim, kdy navíc trávíme doma více času než v létě, bychom se měli vrhnout na stylování bytu a začít s výmalbou stěn. Jak začít?

Kolikrát do roka?

Ptáte-li se, jak často bychom měli malovat, odpověď zní, zhruba jednou za tři až pět let. Frekvence se liší podle toho, jakou místnost či budovu malujeme. Malujeme-li kavárnu, měli bychom tuto činnost opakovat tak jednou za tři roky. Malujeme-li byt, měli bychom malovat jednou za pět let.

Připravme se

Nezapomeňte si místnost připravit. Připravte si vše, co budete potřebovat, a to nejen barvy, štětce a válečky, ale také kobercovou pásku, igelity a stěny. Ptáte se, proč stěny? Stěny za těch pět let utrpěli nějaké to zranění, měli byste tedy oškrabat staré nátěry, zakrýt trhliny atd.

Zvolte barvu

Důležitá je správná volba barvy, což už jsme naznačili. Barvy mají svoji vlastní psychologii. Mohou tak působit na naši náladu i naše vztahy.