images

Víte, že jedním z nejčastějších míst úrazů v domě je koupelna? Pojďme s tím něco udělat a zajistit si, aby vaše koupelna nebyla plná nebezpečných nástrah. Stačí znát jen pár drobných vychytávek a v koupelně už si neublížíte.

Pokud se chcete v koupelně cítit nejen dobře, ale hlavně bezpečně, pak se nechte inspirovat našimi tipy a triky a pro bezpečnou koupelnu.

Klouzat se máte na ledu, ne v koupelně

Jedním z velkých problémů je klouzavý povrch. V koupelně tak hrozí nebezpečí uklouznutí, kterému je potřeba se vyhnout. Protože představa, že uklouznete a uhodíte se o roh vany, není jinak příjemná.

Uklouznutí se vyhnete protiskluzovými pásky nalepenými na podlahu, podložkami s pogumovanou spodní vrstvou či chemickými prostředky viz nátěr.

Uklouznout můžete i ve vaně či sprchovém koutě. Proto si i na jejich podlahu připevněte protiskluzové pásky a po stranách si pro jistotu umístěte madla.

Dlažba a obklady

Nebezpečí hrozí i ve spárách dlažby či obkladů, kde mohou bujet plísně a bakterie. Proto volte raději dlažbu kalibrovanou, kterou můžete položit s minimálními spárami, tedy minimálním prostorem pro plísně.