Vyberte si ta správná garážová vrata /

Vyberte si ta správná garážová vrata /

Celkový dojem, vyvolávající pohled na garážová vrata, je ovlivněn bezpočtem drobných detailů. Záleží rovněž na tom, zda garážová vrata sousedí přímo či nepřímo s vchodovými dveřmi do domu. Nebo zda se jedná o garáž, která stojí samostatně. Při výběru garážových vrat, se nejedná pouze o zabezpečení objektu, ale rovněž by měly splňovat kritéria na zateplení, zmírnění zvuků a jiné aspekty, které se mohou navzájem od sebe lišit. Je potřeba vzít v úvahu technickou připravenost dané garáže, zvážit cenovou nabídku, a zda se bude jednat o vrata rolovací, sekční nebo posuvná. Předem byste měli vědět, jestli budete pořizovat garážová vrata, která budete otevírat pomocí dálkového ovládání, nebo mechanicky. V každém případě by garážová vrata měla splňovat bezpečnostní podmínky a disponovat dlouhou životností. Většina moderních garážových vrat, která jsou vybavena pokročilým mechanismem pro automatizaci, mají tichý provoz a mnoho jiných nadstandardních funkcí. Garážová vrata se mohou vyrábět v neomezené škále různých materiálů. Jedná se například o kov, laminát, dřevo, hliník, měď, zinek a další. Dřevěná garážová vrata mimo své majestátnosti a luxusního vizuálního požitku, nabízejí perfektní technické provedení. Naproti tomu ocelová vrata, patří mezi nejčastěji používané. Vypadají dobře a nevyžadují časté lakování a opravy, jsou praktické, nejméně náročné a mají dlouhou životnost. Laminátové nekladou nároky na údržbu a jsou odolné, proti mechanickému poškození. Laminátové vrata mají mnohem vyšší pořizovací cenu, než například vrata ocelové. Jsou výborné pro větrné a přímořské oblasti. V případě, že si nejste zcela jistí, správným výběrem garážových vrat, obraťte se na odborníky, kteří by měli garantovat záruční i pozáruční servis a vyhovět vám podle analýzy možností a potřeb.

Rolovací garážová vrata

Jedná se o systém vrat, která se navinou do schránky v nadpraží a jejich výhodou je, že nezabírají místo pod stropem garáže. Nejideálnější výška nadpraží činí 40cm. Většinou se pro výrobu těchto vrat používají lamely. Pohon rolovacích vrat je zajištěn trubkovým elektromotorem, který je umístěn uvnitř schránky. V případě, že vypadne elektrická energie, jsou vrata vybavená nouzovým odblokováním.

Sekční garážová vrata

Mnohá garážová vrata jsou styl a trend /

Mnohá garážová vrata jsou styl a trend /

Tento typ garážových vrat se hodí převážně u standardních garáží, také dvojgaráží nebo hromadných garážových vjezdů. Jejich vratové křídlo se skládá ze čtyř, ale i více sekcí. Ocelová sendvičová sekce má přerušený tepelný most, a s celoobvodovým elastickým těsněním, zaručí výborné izolační vlastnosti vrat. Spoje mezi sekcemi, jsou tvarovány speciálně, aby v provozu zabránili úrazu. Tyto garážová vrata nadlehčuje pružina, takže ani ruční ovládání nevyžaduje velkou fyzickou námahu. Disponují tichým chodem, jsou spolehlivé a mají vysokou životnost a nízkou poruchovost.

Posuvná garážová vrata

Posuvná garážová vrata se posouvají do boku garáže. Díky posouvání, je celý mechanismus mnohem méně namáhám, než je tomu u vrat, které se vytahují nahoru. Lamely tím pádem méně trpí, proto zaručují delší životnost. Co se týká doplňků, jsou na tom posuvná vrata stejně, jako ostatní typy garážových vrat. Posuvná vrata, mohou být na elektrický pohon nebo ruční manipulaci. Výhodou těchto vrat, je pouze částečné otevření garáže. S oblibou, je tento typ využíván především u větších garáží, a to z důvodů neprohýbání jednotlivých lamel.