Ačkoli si na spalující a mnohdy i otravné sluneční paprsky budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat, není na škodu již teď popřemýšlet o vhodné stínící technice, zvláště pokud vůbec žádnou nemáte. Určitě víte, jak umí být sluníčko v letních dnes nepříjemné a že vám mnohdy znepříjemňuje život i za zavřenými dveřmi vašeho bydlení. Prostupující sluneční paprsky vám tak často brání ve sledování televize nebo brouzdání na počítači – a to je třeba šikovně i efektivně vyřešit. Proto jsme se již s předstihem rozhodli vytvořit tento článek, ve kterém si společně blíže posvítíme na jednotlivé stínící techniky a něco málo si ke konkrétním typům povíme.

blind-170046_1920

Žaluzie: klasika, která nezklame

Cenově dostupnou a vzhledově přitažlivou variantou mohou být klasické horizontální žaluzie, které všichni dobře známe a řada z vás je má možná i doma. Lamely žaluzií se vyrábí z lehkého, leč velmi odolného hliníku a v současné době si můžete vybírat mezi pestrou paletou barevných odstínů. Instalovat je můžete mezi okenní skla, někdo si žaluzie aplikuje přímo na okna – jak je vám libo.

Plisé: látkové stínění s nápadem

Ženy jistě znají elegantní plisé sukně, ovšem plisé žaluzie jsou pojmem tak trochu neznámým. Jedná se o skládané látkové žaluzie, jež se mohou lišit svou propustností světla – sami si můžete nastavit intenzitu stínění stažením nebo vytažením horního nebo spodního dílu žaluzií. Plisé žaluzie jsou na pohled velice elegantní a dají se použít do jakéhokoli interiéru.

Panely: moderní stínění vás nadchne

Dalším typem stínící techniky jsou posuvné panely řadící se mezi moderní typy. Tento druh stínění si se světlem velice pěkně pohraje a to díky velkým proskleným plochám. Jsou vhodné k zastínění především velkých ploch, kterými mohou být například francouzská okna.

Rolety: technika zažívající boom

Dříve byly velmi populární, pak se od nich upustilo a dnes se opět vyhřívají na špici slávy. Ano, řeč je o roletách, které mají v současné době úplně jinou a daleko přitažlivější podobu, než kterou znáte z dřívějších dob. Hravě si poradí se slunečními paprsky, vašemu interiéru dodají šmrnc a navíc vás lehce ochrání před zraky zvědavých sousedů nebo kolemjdoucích.

Obrázek: pixabay.com