Většina z nás holduje zdravému životnímu stylu. Nutno říci, že v dnešní hektické době to není nejjednodušší. Zkrátka a dobře, je zapotřebí hlavně vlastní přičinění, bez něho nejde opravdu nic. Mnohdy i menší krůčky dokážou směřovat k podstatným změnám. Tak například gymnastický míč!

Určitě jste už o této zajímavé domácí pomůcce slyšeli. Nemusíte být ani velkými sportovci k tomu, abyste míč využili. V domácím prostředí vám může přinést spoustu efektivity a užitku, ostatně stejně jako ve fitness centrech.

Všestranné využití gymnastického balonu

gymnastic-balls-574325_960_720Gymnastický míč má široké využití. Může posloužit jednak jako jakási náhrada sedacího nábytku, samozřejmě nyní máme na mysli krátkodobé, příležitostné sezení, nebo jako prostředek ke cvičení.

Gymnastický, nebo často nazývaný také fitness míč umožní procvičení všech partií. Jedná se o výbornou pomůcku pro protažení, ale při pravidelném cvičení i zpevnění těla. Pomocí gymnastického balonu můžete procvičit především břicho a záda, ale určité cviky vedou i k protahování nohou nebo rukou. vhodný je i pro těhotné ženy nebo při rekonvalescenci.

Nejdůležitější je správná velikost

Vůbec nejdůležitější při výběru je nepodcenit velikost. Gymnastické balony jsou k dispozici v několika velikostech. Vyrábí se zhruba od průměru 45 cm do průměru 95 cm. Tip pro správný výběr velikosti je v podobě jednoduché rady. Nemusíte se striktně řídit doporučením na obalu nebo krabičce míče stačí, pokud si uvědomíte, že v momentně, kdy se na nafouknutý míč posadíte, byste měli mít hýždě o něco výše, než kolena. Jedině taková velikost umožňuje správné držení těla a ten největší efekt.

Správně prováděné cviky

Není cvičení, jako cvičení. O tom by mohla mluvit spousta z vás. Nejdůležitější je správná technika. Není nic horšího, než cvičit hromadu cviků na úkor kvality. Bude stačit, když si pořádně zjistíte a na internetu prohlédnete techniku několika cviků, ke kterým můžete postupně, až si ji osvojíte, nabalovat další druhy cviků. Vůbec nejlepší je, pokud vám celý rozsah cviku někdo prakticky předvede, někdo, kdo ví, co dělá!

Foto: pixabay.com