První sluneční paprsky pomalu vykukují, a proto se spousta z vás již nyní nemůže dočkat, až budete moci trávit čas alespoň na balkoně, nemáte-li zahradu. Je to i váš případ? Pak si rozhodně přečtěte dnešní článek, v kterém vám s radostí poradíme, jak si z balkonu vytvořit příjemné letní království a to již nyní! Balkon je ideální místem, díky kterému se v příznivém počasí vaše bydlení ještě o něco rozroste, čehož se dá parádně využít. Díky našim praktickým vychytávkám to pro vás bude hračka!

Zařizujeme balkon

Konec zvídavých pohledů!

O balkonech je známo, že vám příliš soukromí neposkytnou. Chcete-li si zajistit dostatek soukromí, díky kterému se zde budete cítit ještě o něco příjemněji, musíte myslet nejen na zvědavce dívající se shora, ale i na ty, jenž na vás koukají skrze zábradlí. Chcete poradit? Od pohledů shora vás dokonale ochrání markýza, na zábradlí můžete použít oblíbený rákos či kapsáře na květiny.

Myslete na vhodný nábytek

Chcete si na svém balkoně dopřávat výbornou snídani nebo si jen posedět u chutné kávy? Pak je třeba zamyslet se nad vhodným nábytkem, který si sem umístíte. Co se hloubky balkonů týče, máte-li štěstí a bydlíte v novostavbě, můžete se radovat pro prostornou terasu, pokud ne, nejčastěji se budete muset poprat s hloubkou 90-120 cm. Ale i s tímto prostorem se dá kouzlit! Na trhu je k dostání celá řada nábytku, který se vám díky svým proporcím na balkon pohodlně vejde.

A co podlaha?

Základem balkonu není stínění ani nábytek, nýbrž vhodně zvolená podlaha. V nejlepším případě by měla být protiskluzová a snadno udržovatelná. Vyhýbat se nemusíte dlažbě, dřevu či umělému trávníku – zkrátka dle vaší libosti.