Nábytek doplněný o osvětlení v mnoha podobách není na českém trhu žádnou novinkou. Přesto je však až žalostně mnoho lidí, kteří o něm nevědí, a proto nemohou využívat jeho kladných vlastností. Patříte-li mezi ně, pak rozhodně čtěte dál. Vybavení domácnosti, které samo od sebe svítí, je stále oblíbenější a vyhledávanější nejen pro svůj znamenitý design, se kterým si lze dokonale pohrát, ale i pro nezaměnitelná kouzla, která dokážou vytvořit s prostorem a dodají mu tak úplně jinou dimenzi. V dnešním článku se zaměříme na to, proč dát svítícímu nábytku šanci – přidáte se?

svítící nábytek

Působivý design a jedinečná praktičnost

Pravdou je, že osvětlení nábytku je nejen oku velice přitažlivé, ale zároveň i vysoce praktické. Čím dál oblíbenější jsou zvláště sedačky doplněné o možnost prosvětlení vkládajícího se dílu, jehož osvětlení se dá libovolně změnit. V prostoru působí kouzelně a navíc zlepšuje orientaci lidí, jež se v interiéru pohybují. Jistě oceníte fakt, že světlo je napájeno se zásuvky, díky čemuž jej můžete kdykoli vypnout/zapnout, přitažlivá je i možnost volby barev.

Svítící nábytek v exteriéru

Ačkoli je svítící nábytek nejhojněji používán právě v interiéru, nikde není psáno, že to tak musí zůstat. Pro večerní pohodu na zahradě, terase či balkóně můžete využít i venkovní nábytek. Při jeho výběru je třeba zohlednit, aby jeho součástí byl chráněný, voděodolný kabel. Setkat se můžete i s takovými modely, jež jsou určené přímo pro použití ve vodě – v bazénech či jezírkách.

Obrazy, které upoutají nejen námětem, ale i světlem

Sázkou na jistotu jsou i svítící obrazy. Díky nim vašemu interiéru dodáte úplně nový rozměr, který nadchne nejen vás, ale i každou vaší návštěvu.